Nur Saçan Gençler | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Nur Saçan Gençler


Hepsi henüz 4 yaş 4 ay 4 günlükken eğitimlerine başlamış, bu ufak yaşlarda hafızlıklarını tamamlamış ve Arapça eğitimlerinin sonuna gelmiş, henüz 15-17 yaş arası gençlerimiz Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi ve kıymetli hoca efendilerle umre ziyaretinde bulundular.

Onlar yaşları henüz 4,5-5 iken dini eğitimlerine başlayan ve 7-8 yaşlarında hafızlıklarını tamamlayarak 15-17 yaşlarında medrese müfredatlarını tamamlayarak Peygamberi eğitimlerini almış örnek gençler. Almış oldukları üstün donanımla Peygamberin huzuruna vardılar, beytullahta ümmet için Rablerine yalvardılar.

Başlarında kıymetli Hocamız Masum Bayraktar Hoca Efendi ve kıymetli hocalarımızın da bulunduğu bu umre ziyaretinde yaşanan o doyumsuz anlar anlatılırken hala umrenin tesiri onların yüzlerinden okunuyordu.

HAYATIMDA İLK DEFA BÖYLE BİR UMRE YAŞADIM

Kafileye önderlik eden Masum Bayraktar Hoca Efendi, bundan önce çok umre ziyaretinde bulunduğunu ancak böylesini ilk defa yaşadığını söyledi.

Heyecanları hala gözlerinden okunan ve yakında hocalık icazeti alacak gençlerimiz ise hem sözleriyle umrede yaşadıklarını anlattılar.

Yorum yapın