Onlar Bizim Onurumuz Davamızın Taze Kanlarıdır | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Onlar Bizim Onurumuz Davamızın Taze Kanlarıdır


28 Mart 2015 tarihinde Fatih Medreseleri Genel Merkezinde düzenlenen Mahmut Efendi Hazretlerimizi Tanıtım Konferansları’nın yüksek tesiri bir takım sevenlerimize aşk-ı şevk olduğu gibi bir takım kendini bilmezlerinde içlerindeki kinin ve kirin dışa vurmasına sebep olmuştur. Konferansda gencecik pırlantalar mükemmel bir sunum gerçekleştirerek,zamanımızın her türlü fitnesini elinin tersiyle iterek medreseleri kendilerine mabed edinen ,yaşının üstünde olgun bir bakışla Sultanımıza bende olan bu Bedrin Aslanları yeryüzüne inmemiş hiç bir insü cinnin duymadığı ifadelerle Efendi Hazretlerimize methiyelerde bulunmuşlardı.

Hepsi birbirinden enfes konuşma yapan Bu Genç Hoca kardeşlerimize basiret ve ferasetten nasibini almamış bazı kimseler tarafından seviyesiz ,senetsiz,iftira ve haset içeren bir takım ifadeler sarfedilmektedir.

Bu kendini bilmez, Allah’ı tanımaz, Allah eğitiminden haberi olmayan, sevgi,muhabbet ve dostlukla zerre kadar alakası olmayan, Allah dostlarının varlığını ve şefaati kabul etmeyen ve kendisinin de ne olduğunu kendisi dahil  kimsenin bilmediği,bir takım zifiri kara cahillerin, sözlü ve fiili saldırılarına maruz kalan kardeşlerimize üzülmeyin diyor ve şu meşhur sözü hatırlatıyoruz:” it ürür kervan yürür”. Ve biz yürüyoruz, bu kervan yürüyor. Ziya Paşa’nın dediği gibi: Erbâb ı kemâli çekemez nakıs olanlar; Rencîde olur dîde i huffâş,ziyadan . Kemal ehli insanları,noksan kimseler çekemezler. Tıpkı yarasanın gözünün aydınlıktan rahatsız olması gibi.

Mağaralarının karanlık inlerinden çıkamamış ve gözlerine ulaşan her ışığa yangın var diyerek saldıran bu şahıslar,  Hazreti Ebubekir radıyallahu anh ve Sahabeyi Kiram Efendilerimizi yetiştiren peygamber eğitimini kabul etmeyip,  şefaati inkar etmekte ,Allah sevgisi ve dostluğu ile alakalı bütün ifadeleri hiçe saydırmak için uğraşmaktadırlar. İnsanları sevgisiz, saygısız , muhabbetsiz, zevksiz, şuursuz ve hissiz , kaba ve kuru bir din anlayışına çekmek istemektedirler.

Bu şahıslar ,kendi mizaçlarına uygun bir takım kişileri  etraflarına  toplayarak ,başarıyorum zannetseler de; deniz köpüğü kadar bile hükümlerinin olmadığını bilsinler. Hakka saldıranlar,hakkın dostlarına saldıranlar, tarih boyunca hep olmuştur. Ancak bu kimseler, kendileri ve kendileri gibi olanlardan başka kimseye zarar verememişler ve veremeyeceklerdir. Zira köpeklerin salyasıyla, deryalar kirlenmez diyor Mevlana.

İmam-ı Azamlar, İmam-ı Şafiiler, İmam-ı Malikler, İmam-ı Ahmetler, İmam-ı Rabbaniler gibi nice büyük alimleri, Allah dostlarını kabul etmeyip hiçe sayan bu kimselere ne söylense boştur .Ümmet adına onlardan bir fayda beklemediğimiz gibi, Rabbimizden onların vereceği zarardan Ümmeti Muhammedi muhafaza etmesini temenni ederiz. Rabbim bunlara hidayet nasipleri varsa hidayet nasib eylesin. Hidayetten nasipleri yoksa, pâk olan muminleri onların şerlerinden muhafaza eylesin.Amin.

 

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın