Örnek Genç Denizli Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Örnek Genç Denizli Konferansı


Fotoğraf Galerisi-8

Fatih Medreselerimizin 81 il’de düzenleyeceği Örnek Genç Konferanslarının ilki, Ahlak Bilim İnanç Derneği (ABİDER)’nin “Denizli Turhan Bahadır Kültür Merkezi”nde büyük bir katılım ile gerçekleşti elhamdülillah.

 

Böyle mutlu ve güzel bir günde programın Hicri Yılbaşına denk gelmesi de çifte mutluluk yaşattı bizlere. Programımız Fatih Medreseleri Ege sorumlusu Muhammed Kaynar hocamızın kalplere sekinet veren sunuşu, üzerimizdeki gaflet tozlarını silkelememize vesile oldu. Konuşmasında Örnek Genç Konferanslarının içeriğine ve vurgu yapılmak istenen ana temayı kalplerimize nakşettikten sonra mikrofonu Fatih Medreseleri Bursa sorumlusu Sami Geniş hocamıza aşır-ı şerif okuması için verdi. Sami hocamızın eşsiz kıraati ile kalplerimiz huzura ermiş, onun eşsiz nefesi bize farklı duygular
yaşattı. Daha sonra açılış konuşmasını yapan Özlenen İrşad İlim ve Hizmet Derneği Başkanı ve Fatih Medreseleri Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Binici Hocamız “Örnek Gencin önemini, gençliğimizin durumu ve bize düşen vazifeleri” güzel bir şekilde beyinlere nakşetti ve sözü konferanslarımıza ismini veren Örnek gençlerimizden Fatih Medreseleri Medine Mescidimizin müdürü Osman Bayraktar hocamıza bıraktı. Genç hocamız Fatih Sultan Mehmet’in hayatını bizlere adeta yaşayarak anlattı. Bizi fetih zamanlarına götürdü.

 

Genç hocamızın aşkı, azmi ve iştahı hepimizin dikkatini celp etti. Osman hocamızın akabinde sahneye çıkan Fatih Medreseleri Denizli şubemizde henüz 2 ay eğitim almış talebemiz bu zaman zarfında neler öğrendiğini anlatıp bütün seyircilerin ağzının açık kalmasına sebep olup, yarının Örnek Genci adeta benim dercesine sunum yapmıştır.

 

Devamında Fatih Medreseleri Kumrulu şubemizde vazife yapan diğer genç hocamız Muhammed Yusuf Ergün mikrofonu alıp Musab bin Umeyr’in hayatını, yaşadıklarını, çektiği çile ve sıkıntıları İslam Devletinin temellerini nasıl attığını bize anlatıp cemaatimizi gözyaşları içinde bırakmıştır.

 

Daha sonra sahneye çıkan minik yavrularımız “Örnek Gençler böyle yetişir, böyle yetiştirilir” diyerek bütün cemaatimizi sevinç içinde bıraktı.

 

Bu duygu ve düşüncelerle gerçekleşen konferansımız dua, salavatlar ve musafaha ile sona erdi. Programda emeği geçen Muhammed Kaynar Hocamıza ve ekibine, uzak yakın demeden programa iştirak eden tüm cemaatimize ve hocalarımıza can-ı gönülden şükranlarımızı sunarız.

(26 Kasım 2011)

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yapın