Örnek Tebliğ Çalışması 5. Gününde | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Örnek Tebliğ Çalışması 5. Gününde


İsmailağa Cemaatinin önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı Bu yılda 15-20 mayıs tarihleri arasında asrın çalışması dev emri bil maruf projesini devam ettirerek Türkiye ve Dünyaya Tebliğ konusunda örnek olarak büyük bir başarıya imza attı. Gece Gündüz demeden evlerinden kilometrelerce uzaklara sadece Tebliğ yapmak için giden Fatih Medreseleri Vakfı Tebliğ Gönüllüleri gitmiş oldukları İllerde köy, kasaba, mecra, dağ, taş uzak, zorlu yolculuk demeden Türkiye’nin her yerine ve ellerinden geldiğince her vatandaşımıza ulaşmaya çalıştırlar. Binlerce mümin kardeşimizin hidayetine vesile olan Fatih Medreseleri Tebliğ Gönüllüleri Vazifelerini Son günü ve son saate kadar tüm güçleriyle devam ettilerek, 81 il’de 81 grup, 400 kişilik dev kadro ile yapılan emri bil maruf çalışmasını 5.gününde de devam ettirerek Büyük bir fedakarlık örneği gösterdiler. Şimdi ekranlarınıza dev tebliğ çalışmasının 5.gününde yaşananlar duygu dolu anlar geliyor.

15 Mayıs 2016 Pazar günü Masum Bayraktar Hocaefendi’nin Pazar sohbeti şeriflerinde buluştular, Allah ve Rasulünün sevdalısı 400 tebliğ gönüllüsü.

Önce Sabah Namazlarını eda ettiler hep beraber, ardından Feyz ve muhabbet ortamında aynı saflarda omuza omuza dinledir sohbeti şerifi.

Sohbet bitmiş, Dualar yapılmış ve tekrar işrak namazı için varmıştı alınları secdeye,

Ailerinden,evlatlarından, eşlerinden, dostlarından ayrılıyorlardı ama hepsinin gözünün içi parlıyordu. çünkü Türkiye’nin her köşesindeki mümin kardeşleri ile buluşmanın mutlulu vardı içlerinde, bu mutluluk ise her zerrelerinden hissediliyor, kalpleri yerinden çıkacakmışçasına çarpıyor ve vazifelerine başlamak için sabırsızlanıyorlardı.

MÜMİN KARDEŞLERİ İÇİN ÇIKTILAR YOLLARA

Kutlu tebliğ vazifesi için ayrılma vakti gelmişti, 400 Dava sevdalısı önce birbirleriyle helalleştireler, ardından aileleri ve sevenleri tarafından sevinç gözyaşları ile uğurlandılar Türkiye’nin farklı farklı bölgelerine.

15 Mayıs Pazar sabahı çıkmışlardı yollara, gece gündüz demeden kilometcelerce yol Gittiler ve Türkiye’nin her metrekaresine ulaştılar.

TÜRKİYE ONLARI SEVGİ İLE KUCAKLADI

Gitmiş oldukları illerde yalnızlardı, hiçbir hazırlıkları planları yoktu, ama biliyorlardı ki onları oralarda bekleyen mümin kardeşleri vardı.

Hakkari’den Edirne’ye, Hatay’dan sinop’a, Trabzon’dan antalya’ya, Ardahan’dan İzmir’e dağılmıştı 400 İslam sevdalısı.

TEBLİĞ GÖNÜLLÜLERİ, GÖNÜLLERİ FETHETTİLER

Gitmiş oldukları illerde, köy, kasaba demeden en uzak mecralara ulaşmaya çalıştılar, kimi zaman yollarda gördükleri kamyon şoförleri ile ekmeklerini paylaşarak yaptılar tebliğ vazifesini, kimi zaman dağların tepesindeki çoban kardeşlerine ulaşarak fethettiler gönülleri

MİNİK HAFIZLAR HAKKA DAVETTE YARIŞTI

Anlatılmaz yaşanır bir duygu vardı Bu vazifede, Çünkü 400 Tebliğ Gönüllüsünün içerisinde Minik Hafızlarda yer alıyordu, Kimi zaman Esnafları tek tek dolaşarak ayet ve hadis okudular, kimi zaman camii kürsülerinden kalabalık cemaatlere seslendiler, kimi zaman ise Geleceğimiz olan genç abilerine hitap ettiler, sadece ayet ve hadis okuyarak davet ettiler büyüklerini dinimize sahip çıkmaya

TÜRKİYE’YE HER AN TEBLİĞ RUHUNU YAYMAK İSTEDİLER

Yaptıkları vazifelerde kendilerinin geçici olduğunu söyleyen Tebliğ gönüllüleri aile büyüklerden, ebeveynlerden ve şuurlu, imanlı gençlerden de destek isteyerek tebliğ vazifelerinden asla vazgeçmemelerini ve kendileri gittikten sonrada nesillerimize dini değerlerimizin aktarılması için çağrıda bulundular.

TÜM TÜRKİYE’Yİ KARDEŞCE KUCAKLADIRLAR

Bu kutlu yolculuğu anlamlı kılan kılan o kadar özellikleler vardı ki, mesela 400 tebliğ gönüllüsü arasında işyerlerini bir süreliğine kapatan esnaflarda yer alıyordu ve bunlar sadece kardeşlerinin hidayetleri için çıkmışlardı bu yola ve başarılıda oldular…

ASLA VAZGEÇMEDİLER TEBLİĞ VAZİFESİNDEN

Nice zorluklarla karşılaştılar, çıktıkları yol zorlu bir yoldu, bunu biliyorlardı, ama asla heyecanlarını kaybetmediler. Kimi zaman tipi baskını karşıladı onları kimi zaman ise sağanak yağmurlar ıslattı başlarında ve omuzlarında taşıdıkları Peygamber Sünneti Sarık ve Cübbelerini, (BU PERFOREDE HER TÜRLÜ ŞARTLARA RAĞMEN EMRİ BİL MARUFA DEVAM 1 VE 2’ Yİ OYNAT)

FİTNE ODAKLARI YOLLARINDAN ÇEVİREMEDİ ONLARI

Görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler düsturu ile çıkmışlardı bu kutlu tebliğ vazifesi, bunların hepsi rahmetti onlar için, onları asıl zorlayan Küfrün Fitne ateşine odun taşıyanlardı, ebu cehilin torunları boş durmuyordu tehditler savuruyorlardı tüm nefterleriyle,

Ama Fatih Medreseleri tebliğ gönüllüleri vazgeçmiyordu, kapıdan kovuluyorlardı kimi zaman, ağır hakaretlere mazur kalıyorlardı ama asla hakkı söylemekten bir adım geri durmuyorlardı.

KOCAMAN BİR FMTV AİLESİ KUCAKLADI ONLARI

Nive sıkıntılara rağmen Tebliğ gönüllülerini her an mutlu eden bir şey vardı, her İl’de her İlçede binlerce FMTV Seyircisi ile karşılaşıyor ve FMTV Ailesinin kocaman bir aile olduğuna bizzat şahit oluyorlardı, Kimisi ağlayarak anlatıyordu FMTV’ye olan Sevgisini, Kimisi ise Gönüllerimizlede, Kanallarımızla da FMTV’ye bağlıyız diyerek “allah sizlerin sayısını arttırsın diye dualarda bulunuyordu.

TEBLİĞ GÖNÜLLÜLERİ İNANDILAR VE BAŞARDILAR…

Çıkmış oldukları kutlu vazifede İslamiyet çerçevesinde birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapan tebliğ gönüllüleri tüm zorluklara rağmen başarmış, Binlerce kardeşlerinin hidayetine vesile olmuşlardı.

ÇANAKKALE RUHU İLE TEBLİĞ ÇALIŞMASI

Çanakkale Ruhu vardı hissediliyordu bu davada, Çünkü 400 dava gönüllüsünün içerisinde yaşları henüz 15-16 olan Hafızlar vardı, Çanakkale’de şehadet şerbeti içen dedeleri gibi onlarda şehadete susamış neferler gibi Dedelerinin Mirasını olan Dini Değerlere Sahip Çıkılmasını Haykırıyorlardı.

MUHACİRDİLER AMA ENSAR KARDEŞLİĞİNİ GÖSTERDİLER

Bu kutlu dava İçin yollara düşerek muhacir olmuşlardı ama, Türkiye’ye Ensar kardeşliğini en yoğun şekilde bir kere daha hissettirmişlerdi.15 Mayısta çıkmışlardı yollara takvim yaprakları henüz 5 gün sonrası yani 20 mayıs 2016 Cuma gününü gösteriyordu ki, tebliğ gönüllüleri gönülleri fethederek 5 gün gibi kısa bir sürede binlerce namaz sözü, kur’an-ı Kerim öğrenme sözü, evlatlarını medreselerde yetiştirme sözü alarak nice kardeşlerinin hidayetlerine vesile olmuşlardı.

ÜMMET ADINA KAHRAMANLARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER…

Günlerce evlerinden uzak diyarlarda tanımadığı kardeşlerinin hidayeti için gecesini gündüzüne katarak Tebliğ vazifesini başarı ile Tamamlayan Başta Efendi Hazretlerinin Himmeti ile Bu Asrın Çalışmasının Başmimarı Masum Bayraktar Hocaefendi’ye ve Fatih Medreselerinin Neferleri Tebliğ Gönüllülerine İsmailağa Camiası olarak Ümmeti Muhammed Adına FMTV aracılığı ile Can-ı Gönülden Sonsuz Şükranlarımızı Sunarız.

Fatih Medreseleri gibi İslam Sancağının Yükselmesi için Mücadele eden Neferler Olduğu Müddetçe, Kurtuluş için Her Zaman Bir Umut Var Demektir…

Yorum yapın