Öyle Bir Masum Varsa Onu Bende Reddediyorum | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Öyle Bir Masum Varsa Onu Bende Reddediyorum


Hocam internette dolaşan bir video var. Bir kardeşimiz Efendi Hazretlerine geliyor ve orada hizmette olan bir hoca efendi, Efendi Hazretlerine sizi takdim ederken ve anlatırken diyor ki sakat görüşleri olan Vahdeti vücutla alakalı sakat görüşleri olan Masum Hocanın yanından geliyor Efendi Hazretleri, kalsın mı dursun mu türünden bir soru sorduğu zaman Efendi Hazetlerimizin “bırak sen” veya “bıraksın” gibi bir ifadeyle cevap verdiğini görüyoruz, duyuyoruz ve insanlarda bu videoya bakarak Efendi Hazretlerimizin sizi reddettiğini, Fatih Medreselerini reddettiğini ve tamamen işim yok gibi algıladıklarını anlıyoruz bu konuda neler söyleyeceksiniz Hocam?

 

ÖYLE BİR MASUM VARSA ONU BENDE REDDEDİYORUM

 

Şimdi oradaki soruya dikkat etmek lazım. Soru, sakat görüşü olan ve vahdeti vücutçu olan bir hoca Efendiden bahsediyor, öyle bir Masum varsa o Masumu bende reddediyorum, öyle bir Masumu ben kabul etmiyorum, öyle bir Masum yok ama öyle bir Masum üretmeye çalışılıyor, öyle bir Masumun varlığı ortaya koyulmaya çalışılıyor, öyle biri yok, vahdeti vücut sahibi vahdeti vücutçu ve onu savunan onun peşinden giden sakat görüşlü birisi yok.

 

Eğer var diyorlarsa, ben açık ve net söylüyorum Efendi Hazretlerine iftira atmış oluyorlar. Çünkü bizim görüşümüz Efendi Hazretlerimizin görüşü neyse odur. Tekrar söylüyorum Sultanım ne düşünüyorsa onu düşünüyoruz, ne arzu ediyorsa onu arzu ediyoruz, ne diyorsa onu diyoruz, onun sözünün üstüne söz söyleme hakkımız yok, düşüncemiz yok, hayalimizden de geçmez, bizim tek derdimiz sultanımızı memnun etmek. O’nun arzularını, O’nun isteklerini hayata geçirmek. Bunun dışında olan her şeyi reddediyoruz eğer öyle bir Masum varsa onu da reddediyoruz.

 

 

 

 

Peki Hocam şöyle bir özeleştiri yapsak,  Fatih Medreseleri 1986’dan beri devam eden bir kuruluş ve siz onun başında idareci olarak devam ediyorsunuz. Bu fitneler 13 yıldan beri söylenen, karalanan iftira atılan bu fitnelerle alakalı olarak sizin keşke şunu da yapmasaydık bu cemaatimize zarar verdi, camiamıza leke getirdi Efendi Hazretlerimize yakışmadı onun üzülebileceği bir hareketti diyebileceğiniz bu 13 yıllık fitne süreciyle ilgili pişman olabileceğiniz bir şey var mı?

 

KEŞKE İNSANLARI BU HALE DÜŞÜRMESEYDİK

 

Bununla alakalı şunu söylüyorum 13 yıldan beri biz zaten susmayı tercih etmekle beraber elhamdülillah kazanmış olduk. Eğer konuşsaydık belki de belli hatalara düşebilirdik, susmak bize zaten kazanç verdi. Ama şunu isterdim ki camiamızda bu fitne olmasın, bu insanlar bu hale düşmesin, bu insanların kalbi bu şüpheye meylettirilmesin, bunu çok isterdim. Buna keşke diyorum, kendi adıma arkadaşlarım adına savunma yapmadık ki veya buna benzer olumsuz bir hareket yapmadık ki, olumsuz bir hareketle karşılarına çıkmadık o yüzden dolayı keşke şunu yapmasaydık diyebileceğimiz hiçbir şey yok elhamdülillah. Allah’ım tüm kardeşlerimizi tüm camiamızı muhafaza eylesin.

 

Zaten bu fitnelere, bu iftiralara takılmış olsaydı çalışmamız dururdu. Yürümeye, büyümeye elverişli bir duruma gelemezdik. Mutlaka bir yerlerde tıkanırdı, ama susmayı tercih etmekle beraber olaylardan kendimizi soyutlayarak elhamdülillah önümüzün açılmasına sebep oldu ve bugün bütün Türkiye’de inşallah yakın zamanda da tüm dünyada çalışmalarımız devam edecek. Allah’ım tamamını ve devamını nasip etsin.

 

12210508201

Yorum yapın