Rize Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Rize Örnek Genç Konferansı


ornek-genc-konferanslari-rize-5

Fatih Medreseleri şubemizin düzenlediği Örnek Genç Konferanslarının 19.’su büyük beğeni toplarken izleyicilere sık sık “MâşaAllah” dedirtti.

 
Fatih Medreseleri Örnek Genç Konferansları’nın 19’uncusu Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Programa Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocamız da katıldı.

 
Fatih Medreseleri Rize Şubesi ile Araştırma Bilim İlim ve Kültür Derneği (ABİDER)’in organizasyonuyla düzenlenen program Fatih Medreseleri’nin sinevizyon tanıtım filmiyle başladı. Sinevizyon gösterisinin ardından Fatih Medreseleri Karadeniz Bölge Başkanı Yavuz Selim Ulusal, yaptığı konuşmada her anne babanın hayallerini süsleyen ve arzusu olan çocuğunun hafız olarak yetiştiğini görmek kadar güzel bir şey olamayacağını ifade ederek Fatih Medreseleri’nin önemine vurgu yaptı.

 
Fatih Medreseleri genç hocalarından Fatih Uslu ve Ali İlhan, Musab bin Umeyr ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatlarını anlattığı program izleyicilerin büyük beğenisiyle takdirini topladı. 4-5 yaşlarındaki minik yavruların okudukları ayet ve hadislerle önemli mesajlar verdiği gecede minik yavrular okudukları ayetlerle büyüklerin beğenisini ve takdirini kazanınca büyükler sık sık “MâşaAllah” sözlerini sarfetti. 3 ay önce annesini kaybeden genç hocalardan Muhammed Oruç’un annesi için okuduğu ezgi ise özellikle bayanların gözyaşlarını akıtmasına neden oldu. Fatih Medreseleri’nin Trabzon Şubesi’nden katılan genç hocalar ve çeşitli il ve ilçelerden katılan Şube Başkanlarının da günün anlam ve önemini belirten konuşmaları programda yer aldı.

 
Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocamız ise günün önemine istinaden yaptığı konuşmada Rize’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek programı düzenleyen Rize Şubesi ile katılımcılara teşekkür etti.

 
Hocamız, “Yeryüzünde bütün gençliğin Kur’an-ı Kerim ile tanışması kadar güzel bir şey var mı?” diye dinleyicilere soru yöneltince dinleyicilerden aldığı “Hayır” cevabı karşısında “Öyleyse bizler çalışmalarımızı Allah’ın istediği şekilde gerçekleştireceğiz ve Allah’ım yeryüzünde hiç kafir kalmadı, dünyadaki 7 Milyar insan Müslüman oldu diyene kadar mücadele edeceğiz, çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocamızın Konuşması

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=Y4qRXXM-ap0[/tube]

 

 

Heyet Kurulu Üyelerimizden Yasin Başkeser Hocamız

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=h0_MXaHZ_5g[/tube]

 

 

Fatih Uslu Hocamız – Fatih Sultan Mehmet Han’ın Hayatı

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=YGIOBsA6bho[/tube]

 

 

Ali İlhan Hocamız – Musab Bin Umeyr’in Hayatı

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=doqjhSJpwnU[/tube]

 

Yorum yapın