Tekirdağ Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Tekirdağ Örnek Genç Konferansı


dd

Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu Örnek Genç Konferanslarının Tekirdağ etabını gerçekleştirmek üzere coşkulu bir kalabalık İstanbul’dan Tekirdağ’a doğru hareket etti. Coşkulu kalabalığı Tekirdağ’ın güzel havası ve bir o kadar güzel insanları şehir merkezinde karşılayıp bağrına bastı. Öğle namazını Tekirdağ Merkez Camiinde eda eden cemaatimiz konferansımızın gerçekleşeceği salonu hınca hınç doldurmaya başlamıştı.

 
Programımızın sunuculuğunu Fatih Medreseleri Fatih Bölge Müdürü ve Yeni Duruş dergisi Mektubat bölümü yazarı Muhammed Ali Şeker hocamız üstlenmişti. Konuşmasında ki üslubu tatlılığı ve kendinden emin duruşu ile cemaati kendine hayran bırakmıştı.

 

Muhammed Ali Şeker hocamız programın açılış aşrını okumak üzere Fatih Medreseleri Tekke şube müdürü Abdurrahman Kalkan hocamız eşsiz seda ile kulaklarımızın pasını silmesine vesile oldu.

 

Akabinde Muhammed Ali Şeker hocamız Tekirdağ’da az bir zaman diliminde büyük adımlar atan ve Tekirdağ’da Kur’an nurunu yaymak için can siperana çalışan Soner Atıcı hocamız cemaatimize hoşgeldiniz demek üzere kürsüye davet etti. Soner hocamız cemaatimize bugünümüzde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize minnettarım diyerek kürsüden inmiştir.

 

Daha sonra Fatih Medreseleri heyet kurulu üyesi Ahmet Binici hocamız Örnek Genç Konferanslarının içeriğini anlatmak üzere kürsüye çıkmıştır. Konuşmasında bugünün gençlerinin yarının geleceği onların kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade etti. Konuşmasından Efendi Hz.  verdiği misallerle çok can alıcıydı. Bilhassa Efendi Hazretlerimizin “önümüzde ki yemeği, su mu? Ekmek mi? ayırt edemeyene dek okuyun” diyerek cemaatimizi derin düşüncelere sevk etti.

 

Osman  Bayraktar hocamız Fatih Sultan Mehmet’in hayatını anlatmak üzere kürsüye çıktı. Hocamız Fatih Sultan Mehmet’in hayatını kürsüde bize anlatmamış adeta yaşatmıştır. Hocamızın coşkusu cemaatimizin içini kıpır kıpır etmişti.

 

Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in hayatıyla bizi coşturan Osman hocamızın da kardeşi hafız Orhan Gazi kardeşimizin bir ayet ve verdiği manası ile cemaatimizi taaccübünü celb etmiştir. Daha yaşı yedi olmasına rağmen kürsüde cemaate sohbet ediyor kendisi farkında olmasa da ondan yaşça amcası dedesi mesafesindeki insanlara nasihat ediyordu. Mevlam nazar değmesinden muhafaza etsin. (Amin)

 

Daha sonra Arapça talebemiz Enes Canpolat kardeşimiz kürsüyü çıkıp “Daha Kur’An Ne Desin” adlı şiiri. Okuyup cemaati çok derin düşüncelere sevk etti.

 

Daha sonra bir diğer Örnek Gencimiz Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Örnek Gençlerinden Musab Bin Umeyr’in hayatını anlatmak üzere Fatih Medreseleri Kumrulu kursunda vazife yapan Yusuf Ergün hocamız kürsüye çıktı ve Musab Bin Umeyr’in hayatını anlatıp cemaatin gözlerinin yaşarmasına vesile olmuştur. Onun fedakarlığını bizlere bağışlamasını Cenabı Hak’tan niyaz edip kürsüden inmiştir.

 

Daha sonra Fatih Medreseleri Fatih Cebeci müdürü Fatih Bozkurt Hocamız kürsüye çıkıp cemaate dine, islamiyete, gençliğe sahip çıkılması gerektiğini herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini beyinlere nakşettikten sonra ufak bir ikram yapıldıktan sonra program musafaha ile sona ermiştir.

 

 

Orhan Gazi Bayraktar – Ayet Manası

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=7mKDfMlKC-E[/tube]

 

Enes Canpolat – Daha Kur’an Ne Desin Şiiri

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=Zw-EPFKEFYA[/tube]

 

Ebu Bekir Özdemir – Hadis Manası

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=D4qMpE3sc9Y[/tube]

 

Yorum yapın