Yeni Döneme Başlarken | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Yeni Döneme Başlarken


Fatih medreseleri her zaman, her alanda çalışmaya devam etmekte ve nice başarılara imza atmaktadır. Yoğun bir ders programı neticesinde talebelerimize bir haftalık istirahat verilmiş, diğer yandan kadromuzun bir kısmıyla Umre programı düzenlenmiştir. Eğitimle alakalı her hoca arkadaşımız bugüne kadar talebelerin gelmiş olduğu seviyeye bakmalı ve şunu kendisine sormalıdır. Ben bu talebeyi ulaşılması gereken seviyeye gerçekten ulaştırdım mı? Her hoca kardeşimiz bunu kendisine sormalı, bu hususta eğer mükemmel bir şekilde yarı dönem eğitimini başarıyla tamamladıysa, yine aynı arzu iştiyakla yeni dönemde devam etmeli, hatta daha nice başarılara imza atmalıdır. Fakat öğrenci gerçekten gelmesi gereken seviyeye ulaşmadıysa, sene sonuna kadar o yavrumuzun da eksiklerini bir şekilde telafi ederek onu da istenilen kıvama ulaştırması lazımdır. Çünkü her talebe bize Efendi Hazretlerimizin bir emanetidir. Yarının İslam hamilleridir. Her hoca efendi şunu düşünmeli: Bugün bu talebeye vermiş olduğum ilimle hem dünyasını başarıyla tamamlamalı, hem de Rabbimin huzuruna bu ilimle ak yüzle çıkmalıdır demelidir. Günü geçirme, veliyi ikna etme veya müdürüne kendini iyi gösterme yerine, Allah için bugün bana düşen vazifemi hakkıyla yerine getirdim mi? Bunu kendisine sormalı. Ve kendisine yakışanı yapmalıdır.

Diğer yandan çok değerli muhterem değerli hocamızın nezaretinde bir haftalık umre programı yapıldı. Program manevi atmosferi son derece mükemmel olarak tamamlandı. Başta Hoca kardeşlerimiz olmak üzere tüm umreci abilerimiz ablalarımız en ufak zerre kadar sorun çıkarmaksızın, bütün vazifelere arzu’yla iştiyakla gönüllerini bu işe vererek tam teslimiyet neticesinde zirve bir umre iyi Rabbim kendilerine nasip eyledi. Bu arada çok değerli Mukaddes hocamız Umrenin gerek Mekke döneminde, ziyaretlerinde, hicret boyutunda, Medine, Medine’de peygamber ziyaretinde abilerimizi ve ablalarımızı son derece zinde tutarak onlara umrenin ruhunu, zevkini yaşatarak bütün kardeşlerimizin maddi manevi yenilenmesine vesile olmuştur. Tüm umreci kadrosunun hocamıza karşı minnettarlığı, hayranlığı, takdir ve hayretleri de görülmeye değer bir durumdu.
Daha önce 42 gün umre vazifesi yapan bir abimiz “Hocam sizinle yapmış olduğum bir tavafı 42 günlük umreye değişmem diyen”. Diğer taraftan “hocam sizinle yapmış olduğum bir umreden almış olduğum zevki, kırk beş günlük hac vazifesinden almadım diyen” abiler ablalar. Ve daha nice itiraflar.

Tüm Fatih Medreseleri hizmetkârları olarak başta muhterem hocamız ve bütün hoca, müdür bay bayan ve çalışanları olarak Sultanımızın gölgesinde onun gözetiminde İslam’a ve insanlığa hizmet etmekten gurur duyar, bu uğurda canımızın son damlasına kadar var olmayı Cenabı Haktan niyaz ederiz.

İnsanlığa Hizmet Bizden, Muvaffakiyet Allah’tandır

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın