Durmak Yok Heyecanla Çalışmaya Devam | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Durmak Yok Heyecanla Çalışmaya Devam


Fatih Medreseleri Anadolu heyet ve bölge sorumlularıyla 8 Ekim cumartesi 2016 tarihinde toplantı düzenlendi. Toplantı son derece feyiz ve bereket üzere akıp gitti. Hoca efendi tüm sorumlu arkadaşları tek tek dinledi. Ve her birine Fatih Medreselerinin durumunu sorduğunda bütün arkadaşların ortak ifadesi “Müthişiz.” Heyecanlı ve yeni projeleri hayata geçirmek için hazır olduklarını beyan ettiler. Daha sonra genel değerlendirme yapan hoca efendi şunları beyan etti. Bizler halka daha ziyadesiyle inmeliyiz. Halkın hocası, halkın adamı olmalıyız. Nerde bir düğün, nişan, cenaze varsa sahip çıkmalıyız. Benim başka bir programım yoksa kendim bizatihi katılıyorum. Ben bütün çalışmalarda varım. Hac çalışması, umre çalışması nerde bana ihtiyaç varsa hiçbir çalışmadan geri durmuyorum. Sizlerde durmayacaksınız inşallah.

25 yaşında emekli olan arkadaşlara şunu söylüyorum. Arkadaşlar ben emekli olmadım ben sahadayım sizleri de sahada görmek istiyorum. Ben sahada bütün çalışmalarda var olurken, sizlerin emekli olması ayıp olmaz mı? O yüzden bütün çalışmalarda beraber olalım.

Yerlerimiz güzel, tecrübeyi yakalamışız, her şey çok güzelken doymuşluğu, bahane üretmeyi üzerimizden atmalıyız. İlk heyecanımızı, samimiyetimizi kaybetmemeliyiz. Bir zamanlar hiçbir şeyimiz yok iken Rabbim aile verdi, çocuk verdi, medrese, talebe verdi tam başarı zamanı gevşememeliyiz. Tam çalışma zamanımda işi bırakmamalıyız. Medreselerimizdeki hocalarımızı canlandırmalıyız. Medreselerimizi gezdiğimde tüm hocaları çok güzel gördüm. Onlar bize bakıyor, bizden etkileniyorlar. Onları da canlı tutmalıyız.

20 yıldır beraberiz. En az çalıştığımızla 15 yıldır çalışıyoruz. Bu zamana kadar devletten veya bir cemaatten kurumdan kuruluştan maddi bir destek görmedik. En büyük sıkıntıları beraber aştık, Efendi Hazretlerimizin göstermiş olduğu yolda yıllarca beraber yürüdük. Bütün arkadaşlarımız samimi, bizler dostuz, arkadaşız. Aramızda münafık yok. Sıfırdan başlarcasına yeni heyecanla mücadeleye devam etmeliyiz. Hata eksik görmemeliyiz, birbirimizi idare etmeliyiz. Birbirimizde asla hata aramamalıyız. Bu işin sahibi Allah, takipçisi Sultanımız. O yüzden kendimizi bırakmamalıyız. Sultanımız 57 senedir medrese demiş Türkiye de hala legal olmamış, resmi olarak kabul edilmemiş, şalvar cübbe demiş, tarikat demiş tarikat düşmanları çıkmış ama Efendi hala olayın üzerinde, takibinde. Bizlerde sabır ve metanetle yürümeliyiz.

Sultanımızın nezaretinde büyük işler yaptık. Bir zamanlar İstanbul Esenlere ilk medrese açtığımızda gözümüzde çok büyütüyorduk, ama bugün bütün ilçelerinde Anadolu’nun birçok yerinde medreselerimiz var elhamdülillah. Şuan çok iyiyiz, yürüyoruz, Kendimize yeni sayfa açarak az bir kıpırdamayla uzun mesafeler kat ederiz. Benim bir hedefim var, ben büyük kitlelere ulaşmalıyım diyerek alıp başımızı gitmeliyiz. Allah bu işi bize tamamlatacak, kendimizi yeterli görmeyelim.

Merkezle paslaşmamızı, iletişimimizi kuvvetlendirip, başarıyı Mevla’dan beklemeliyiz, buyurarak sözlerinin sonuna gelen hoca efendi tüm hoca arkadaşlara sevgi ve muhabbetlerini sunarak toplantıyı sonlandırdılar.

Tüm Arkadaşlara Selam Eder, Yüksek Başarılar Dileriz.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın