Erzurum Merasimi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Erzurum Merasimi


Fotoğraf Galerisi-5

19 Haziran 2011 Pazar

 

Talebe Böyle Eğitilir Dedirten Erzurum Merasimi 2010 Haziran ayıydı. On altı Hocamız İstanbul’da kurulu düzenlerini bırakıp Anadolu’muzun her bir köşesine medrese açmak için aileleriyle beraber yola çıktı.

 

Kısa bir süre içinde açılışlar tamamlandı. İlk sunum Denizli’de idi ve çok bereketli geçti. Sonra Konya, Ankara, Manisa, Malatya, Kayseri, Diyarbakır, Gaziantep, Trabzon, Samsun, Bursa, İzmit, Karabük, Van derken Erzurum’da muhteşem bir merasimle şimdilik son nokta kondu.   Başından sonuna kadar izleyenleri adeta kendine kilitleyen, yüreklerde Kur’an ayetlerini tekrar dirilten, “işte Kur’an böyle öğretilir, talebe böyle yetiştirilir” dedirten bir Erzurum merasimiydi. Ve Erzurum’da bir ilkti.

 

Bir hoca edasında Kur’an okuyan 4-5 yaş gurubu yavrular, verdikleri ayet ve hadis mealleriyle kendilerinden kat kat büyük olan izleyenleri Kur’an eğitimine ve güzel ahlaka yetiştirmeye davet ettiler.   Biri namaz kıldı sahnenin tam ortasında. Hemde tüm sükunlarına, tesbih ve tekbirlerine dikkat ederek. Talim ve mahreç cabası.

 

Bu muhteşem ötesi merasimle Fatih Medreseleri ilk Türkiye Kur’an ziyafetleri başarı ile tamamlandı. Darısı bütün illerimize hatta bütün dünyaya inşallah.   Allah (c.c) güzel işlerimizde hepimizi muvaffak eylesin. İslam nurunu tüm yeryüzünde görmeyi bizlere ikram eylesin.

 

Yorum yapın