Kıyamder Mekke'de Umrecilere Saldırı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kıyamder Mekke’de Umrecilere Saldırı


Yıllarca Umre ziyareti için kutsal topraklara giden umrecilere ağza alınmayacak ifadeler kullanarak küfürler savuran ve KIYAM-DER adı altında İsmailağa camiası içinde ifsat için elinden geleni yapan Karagümrük Çetesi mensupları daha da ileri giderek bu sefer harem bölgesi Mekkey-i Mükerreme’de umrecileri sopa ve çeşitli aletlerle darp ettiler.
Umre vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan altı umrecinin kafa ve kol gibi hassas yerlerinden yaralandığı menfur saldırının ardından Mekke güvenlik güçleri soruşturma başlatırken yaralılar ambulansla hastanelere kaldırıldılar.

Dün Gece saat 21.00 sularında yatsı namazından sonra Mekke-i Mükerreme’de kutsal topraklara yakışmayan elim bir hadise gerçekleşti. Namazdan sonra istirahat için otele geçen Masum Bayraktar Hoca Efendi ve bir grup ümreci KIYAM-DER’in öncülüğünü yaptığı Karagümrük çetesinin lideri olan Emre Altunkum, Mehmet Emin Demir ve yanındaki yaklaşık yüz kişilik bir grup tarafından saldırıya maruz kaldı.
Her sene umre zamanında Fatih Medreseleri Vakfı ile kutsal toprakları ziyarete giden vatandaşlara ağza alınmayacak küfür ve hakaretler eden saldırganlar bu defa daha da ileri giderek aralarında 5 yaşında ve 14 yaşında kız çocuklarının da bulunduğu kafileye, ölümle tehditler savurarak sopalar ve çeşitli aletlerle vücudun hassas bölgelerine gelecek şekilde öldürücü darbelerle saldırdılar.
Saldırı sonucunda 14 yaşında kız çocuğunun da aralarında bulunduğu 6 kişinin kafa ve kol bölgelerinde kırıklar tespit edildi.
Olayın planlayıcısı olduğu iddia edilen Ömer Şahin gözetiminde ki Özel bir Turizmle umreye Müslümanlara zulmetmek için giden saldırganlar, bu iş Mekke’de kalır Türkiye’ye gitmez diyerek yaptıklarının yanlarına kar kalacağını savundular.
Allah’ın harem bölgesi olarak kabul ettiği Kabe’de hiçbir canlının inciltilmesine müsaade edilmez iken saldırganların nasıl umrecilere böyle bir hareketi reva gördükleri akıl sınırlarını zorladı.
Saldırı sonucu Mekke güvenlik güçleri tarafından soruşturma açılırken, Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyeleri yapılan saldırıyı kınayarak, defalarca yaşanan bu elim hadisenin geri dönülemeyecek ve telafisi imkansız sonuçlar doğurmadan acilen çözülmesi ve yetkili kurum ve kuruluşların gereken tedbirleri almaları hususunda çağrılarını yenileyerek, biz her zaman hukuk zemini içerisinde saldırganlarla mücadelemizi sürdüreceğiz. Ancak emniyet görevlilerimizin de icraata yönelik adımlar atmasını bir vatandaş olarak talep ediyoruz dediler.

 

 

 

Yorum yapın