Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor "Bahçelievler Etabı" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor “Bahçelievler Etabı”


“Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor” Bahçelievler etabı gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Abdulhakim Başer hocanın yaptığı konferans Ümraniye Merkez Camii İmam Hatibi İbrahim Görkan Hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından Selim Ulusal hocamız açılış konuşması yaparak tüm misafirlere teşekkürlerini ileterek program hakkında bilgi verdi.

Hocalardan İbrahim Hakkı Dal Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in ticaret ahlakını, Abdurrahman Kalkan Hoca, Efendimiz (s.a.v.)’in Gençliğini ve Hasan Bodur Hoca, Efendimizin ibadet anlayışını anlattılar.

Talebelerden ise Uğur Can Kılavuz Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in doğumunu, Yasin Kılıç Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in çocukluğunu ve Muhammet Özyıldırım Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in çocuklara karşı davranışını anlattı.

Medreselerimizde eğitim gören minik talebeler ise ayet, hadis ve şiir sunumları yaptılar.

Herşeyiyle dolu dolu geçen programda talebelerimiz misafirlere kutlu doğum hasebiyle gül dağıtımı yaptılar.

Günün anlam ve önemi hakkındaki kısa bir konuşma yapan Mehmet Eyvaz hocamızın ardından Osman Bayraktar Hocamız teşekkür konuşması yaptı.

Program yoğunluğundan dolayı Yeşilpınar konferansına katıldığı için programın sonlarına doğru Bahçelievler konferansına katılan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi yanı sıra telekonferans sistemi ile Maltepe’de yapılan konferansa bağlanarak hem Bahçelievler hem de Maltepe Konferansına katılan tüm peygamber sevdalılarına katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Program gül dağıtımının yanı sıra hediye çekilişi ile sonlandırldı.

Talebe Sunumları

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Mausm Bayraktar Hoca Efendi

Recep Konuk Hoca

Osman Bayraktar Hoca

 

Yorum yapın