Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor "Kocaeli Etabı" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor ”Kocaeli Etabı”


Fatih Medreselerinin Düzenlediği “Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor” Kocaeli Etabı Gerçekleştirildi.

Kocaeli Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Kocaeli halkının yoğun ilgisi vardı.

Fatih Uslu Hocanın Aşrı Şerif Tilaveti ile başlayan konferansta sunuculuğu ise Kocaeli ve bölge iller sorumlusu Arif Akyıl Hoca yaptı.

Arif Akyıl Hocanın hoşgeldiniz konuşmasının ardından Hafız talebelerimizden Abdullah Taşkıran Peygamber Efendimizin doğumu konulu sunumunu yaptı.

Hafız Talebemizin güzel sunumunun ardından Fatih Uslu Hocamız Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in Sosyal yaşantısı ile ilgili sunumunu yaptı.

Misafirlerin duygu dolu anlar yaşatan hocalarımız ve talebelerimiz sunumlarına devam ederken, Kocaeli Şubemizde eğitim gören minik talebelerimiz Sahneye çıkarak Efendimiz ile ilgili şiir okuyarak konferansa renk kattılar.

Minik Talebelerin ardından Hafız Talebelerimizden Orhan Gazi Bayraktar Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in çocukluğu konulu sunumunu yaptı.

Son Konuşmacı olarak kürsüye davet edilen Osman Bayraktar Hoca Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in Hak yolunda uğramış olduğu eza ve cefalardan bahsederek dinleyenlerin gönüllerini bir kez daha dağladı.

Program Bizzat katılan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, sözlerine teşekkür ile başlayarak öncelikle tüm talebelere ve hocalara güzide sunumlarından dolayı teşekkürlerini iletti. Ardından onların yetişmesinde emeği geçen hocalara ve ailelerine teşekkür eden Hoca Efendi programa katılan Peygamber sevdalıları misafirlere “kişi sevdiği ile beraberdirdiyen hoca EfendiDemek ki seviyoruz ki buradayız” diyerek teşekkürlerini iletti.

Kısa bir konuşma yapan Hoca Efendi; “Kuran ile yetişen Peygamber sevgisi ile yetişen vatanına hain olur mu? Çocuklarımıza ilk öğreteceğimiz Kuran ve Peygamber Sevgisi olmalıdır. Dünya’nın her tarafından Kur’an okuyan talebeler olsa olmaz mı? Her çocuk Allah derken bütün azaların zevk alsa ne güzel olur değil mi? Kafirler istemese de Allah Nurunu tamamlayacaktır” diyen Hoca Efendi “Eğer Peygamber Efendimiz zamanında olsaydık gerekirse canımızı gerekirse malımızı verirdik” diyerek sözlerini tamamladı.

Konferans yapılan hediye çekilişi ile sonlandırıldı.

Arif Akyıl Hoca Sunucu

Fatih Uslu Hoca Aşır

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi

Talebe Sunumları

Anıl Sıraç Murtazaoğlu

Orhan Gazi Bayraktar

Abdullah Taşkıran

Mahmut Uslu

 Osman Bayraktar Hoca

Ahmet Binici Hoca

Yorum yapın