Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor "Yeşilpınar Etabı" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor “Yeşilpınar Etabı”


“Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor” Yeşilpınar Etabı gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyelerinden ve Fatih Medreseleri Derneği Başkanı Mesut Özdemir Hoca’nın yaptığı konferans Avrupa Konutları Süleyman Çetin Saya Camii İmam Hatibi Yusuf Özyurt Hoca’nın Aşrı Şerif tilaveti ile başladı.

Ardından Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi açılış konuşması yaparak tüm misafirlere teşekkürlerini iletti. Konuşmasının ardından programların yoğunluğu nedeniyle konferanstan çıkış yaparak Bahçelievler konferansına geçti.

Hocalardan Mümin Mercan Hoca Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in ticaret ahlakını, Yusuf Ergün Hoca Efendimiz (s.a.v.)’in Gençliğini ve Ali İlhan Hoca Efendimize yapılan eza ve cefaları anlattı.

Talebelerden ise Hıdır Taşkıran Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in doğumunu, Ahmet Faruk Yurdakul Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in ibadet anlayışını ve Muhammet Fatih Küpelioğlu Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in çocuklara karşı davranışını anlattı.

Fatih Medreseleri Karayolları Şubesi ve Mevlana Şubesinde eğitim gören minik talebeler ise ayet, hadis ve şiir sunumları yaptılar.

Kumrulu Kursu talebelerinden Şamil Özdemir ise kıssadan hisse sunumu yaptı.

Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyelerinden Yavuz Selim Ulusal Hoca kapanış konuşması yaparak kısa bir konuşma ile günün anlam ve öneminden bahsettikten sonra tüm misafirlere teşekkürlerini iletti.

Program çekiliş ile sonlandırıldı, Çekilişte ise katılımcılara 3 adet tablet, 1 adet fotoğraf makine ve 1 adet bisiklet hediye edildi.

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi

Mesut Özdemir Hoca

 

Yorum yapın