Eğitimdeki Projelerimiz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Eğitimdeki Projelerimiz


Mevla Teala insanları ibadet etmek, dünyayı da ibadet edilecek mekan olarak yarattı. Dünyanın ibadethane, insanların da istenilen bir kul olabilmesi için, Kur’an, Sünnet ve İcma-i ümmet doğrultusunda bütün insanlığa ulaşıp, yaratılış sebeplerini hatırlatıp, mili ve manevi değerlerle süslenmiş, ilim, amel, ihlas ile bezenmiş, bir toplum oluşturma gayesiyle, Efendi Hazretlerimizin çizdiği yolda “Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi” açarak Allah’ın yardımı ile muvaffak olmak, ahirette hüsrana uğramamaktır. Böyle bir zamanda Resulullah (s.a.v.)’ın ümmeti, Efendi Hazretlerimizin müridi olduğumuzdan Mevla’ya sonsuz hamd ve şükür ederek, bu cemaat ile her zorluğu başaracağımıza inanmaktır.

 

1- EĞİTİMDEKİ PROJELERİMİZ

 

a) Aileye yönelik Projeler: Toplumun en küçük birimini oluşturan ailenin bütün fertlerine ulaşabilmek için ev ziyaretleri, yemek davetleri, çocuklar için sevdirme girişimleri (tatlı ifadeler, şeker dağıtma vb.) aileleri bilgilendirme amaçlı mahalle sohbetleri, gençler için ikili diyaloglar ve gençliğe her türlü zararlı alışkanlıkları onlara anlatıp, onları küfür bataklığından çıkarma, yetim ve öksüzlerin elinden tutma faaliyetleridir.

 

b) Resmi Projelerimiz: Muhtar, Öğretmen, İmam, Müezzin, Müftü, Belediye Başkanları, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kaymakamlık, Valilik, Millet Vekili, Bakan, Başbakan, Cumhurbaşkanı gibi yetkililerimizle tanışıp, çalışmalarımızı  anlatıp, toplumun zararına olan her türlü konuda kendilerini bilgilendirmektir.

 

 

Yazıyı Paylaş

Etiketler

Yorum yapın