Aile Hayatı Nasıl Olmalı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Aile Hayatı Nasıl Olmalı


dsc_0022

Fatih Medreseleri Genç Hocalarını Evlendirmeye Devam Ediyor…

 

Fatih Medreseleri Sultangazi Esentepe Lalezar Düğün Salonu’nda Şube Müdürlerinden Emre Köylü Hocanın düğününü gerçekleştirdi.

 

Programın sunumunu Heyet üyelerinden Yasin Başkeser hoca yaptı. Açılış konuşmasında Merkezi Bölge Müdürlerinden Hüseyin Demir hoca gelen misafirlere teşekkürlerini beyan etti.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi katılmış olduğu düğün merasiminde “Evlilik ve Aile yuvasının kutsal bir müessese” olduğundan bahsederek Evlilik, Allah’ımızın emri, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in sünnetidir. Evlilik, gençleri helal dairesinde tutarak haramlara ve kötülüklere düşmesinden alıkoymaktadır.

 

Mevla Teâlâ Hazretleri; “Sizden olan bekârları evlendiriniz” buyurarak bu vazifeyi büyüklere emretmektedir. Genç ve bekâr yavrularımızı kötülüklere düşmesinden alıkoymak için evlendirmek lazımdır. Ama şu anda ülkemizde Adliye salonlarında görüşülen en çok dava “Boşanma Davalarıdır.” Mevla’mızın hiç hoşlanmadığı boşanma maalesef had safhalara ulaşmıştır.

 

DEVLETİN ANA ÇEKİRDEĞİ AİLE YUVASI

 

Buradan bütün büyüklerimize ve yetkililerimize sorsak acaba; “Aile hayatı nasıl olmalı?” verilecek cevap bellidir. İslam’ın ve Devletin ana çekirdeği aile yuvasıdır. Aile yuvası yıkılırsa geleceğimiz perişan olur.

 

Peki, ülkemizde bir çocuk 6 yaşında okula başlıyor, 12 yıl eğitim alarak akabinde 18 ay askerlik derken genç olduğunu beyan ederek 22 yaşlarında evleniyorlar ve maalesef yeteri kadar aile kurma ve yönetme bilgisi olmadığı için 1-2 sene sonra aile yuvası çatırdamaya hatta yıkılmaya başlıyor.

 

ÇOK BOŞANMALARIN SEBEBİ NE?

 

İstenilen İslam ahlakını ve şuurunu bu zamanlarda verebiliyor muyuz? Düşünmemiz lazım. Şu anda okullarda nasıl bir eğitim veriliyor? Bu kadar çok boşanmanın sebebi nedir? Tabi ki aldığı eğitimden dolayıdır. Maalesef günümüzde okulların durumu ortada, flört vs. buluşmalarla mukaddes olan aile yuvası zarar görüyor ve medya organları aracılığıyla batıya özendirilerek gençlerimiz kötü işlere ve her gün başka kötülüklere meylediyor.

Devletimizin evlenen gençlere sahip çıkması ve ilgilenmesi gerekmez mi? Aile yuvası çok önemlidir ve muhafaza etmek bizlere düşmektedir.

 

GEREKEN TEDBİRLERİN ALINMASI

Aile Bakanımız, aile yuvasıyla alakalı bazı düzenlemeler için çalışmalar yapıyor ancak bunu da batıyı örnek alarak yapmaya çalışıyor. Biz batıyı değil Kur’an-ı ve Peygamberi örnek almalıyız. Peygamberimiz nasıl bir babaydı? Hanımlarına ve çocuklarına karşı nasıl davranırdı? İslam’da aile Hayatının Önemini bilerek belli düzenlemeler yapmalıyız.

Mesela gençlerimize ve genç kızlarımıza anne ve babalığın mukaddes bir değer olduğunu, çocukların ise Allah’ımızın bizlere bir emaneti olduğu bilincinde olunmalı ve hatta bu hususta yetişen gençlerimize Aile Hayatı ile alakalı eğitimler verilmeli ve gençliğimizin maddi-manevi her türlü geleceğini düşünmeli ve bunun için önlemler almalıyız.

 

Zaten başımıza ne geldiyse batıyı örnek almamızdan dolayı geldi. Aile Bakanımızdan ve Devletimizden bu hususta gereken tedbirleri ve düzenlemeleri yapmalarını beklemekteyiz diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Kapanış konuşması yapıldıktan sonra Cemil Işık hocanın aşrı şerifi ile düğün sona erdi.

 

Yorum yapın