Beraat Kandili Mesajı Ve Kamuoyuna Duyuru | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Beraat Kandili Mesajı Ve Kamuoyuna Duyuru


Kıymetli Dostlar;

Camiamız içinde küçük bir grubun Nisan ayı Umremizdeki saldırısı, art niyetli bazı kişiler tarafından çarpıtılarak halkımıza, sanki bu durum camiamızın genel karakteriymişçesine yansıtılması, asla gerçeklerle bağdaşmamaktadır.

Efendi Hazretlerimizin ve cemaatimizin ahlakı, usulü ve üslubu kesinlikle bu değildir. Efendi Hazretlerimiz ve O’nun güzide cemaati böyle çirkinliklerden çok uzaktır.

Bu menfur saldırının müsebbipleri camiamızın ve Efendi Hazretlerimizin üzülmesine ve itibarsızlaştırılmasına sebep olmuşlar ve ne yazık ki, bizi de kötü niyet ve eylemlerinin hedefi haline getirmişlerdir.

Bu olay Efendi Hazretlerimize anlatıldığında; “Olmaz, olmaz doğru değil. Bizde yanlışlık olursa ayıp olur” buyurmuşlardır.

Camiamıza ve Efendi Hazretlerimize bu durumları yaşatan ve kafirlerin ekmeğine yağ süren bu art niyetli kişiler her ne kadar özür dilemeyi ve yanlışlarından dönmeyi bilmeseler de, bizler onlar adına da kendi adımıza da Efendi Hazretlerimizin muazzez ruhaniyetinden ve kıymetli cemaatimizden özür diliyoruz.

Günahların af olduğu ve herkes için yeni sayfalar açıldığı şu Beraat Gecesinin camiamız, halkımız ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenabi Haktan niyaz ederim.
Beraatinizi alanlardan olmanız dileğiyle ile Geceniz mübarek Olsun.

MASUM BAYRAKTAR HOCA EFENDİ – FATİH MEDRESELERİ

 

 

Yorum yapın