Fatih Medreseleri Genel Hocalar Toplantısı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Genel Hocalar Toplantısı


Fatih Medreseleri Genel Hocalar Toplantısı Kurulduğu 1986 yılından beri hizmet veren ve binlerce hafız yetiştirerek, Hafızlık eğitiminde saygın bir yere sahip olan Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu Genel Hocalar Toplantısı büyük bir katılımla gerçekleşti.

Genel merkez binasında düzenlenen toplantıya Türkiye’nin pek çok bölgesinden gelen hoca arkadaşlarda söz aldı. Kur’an tilaveti ile başlayan toplantıda çok önemli konular masaya yatırıldı.

Medreselerde verilen hafızlık ve hocalık eğitiminin daha kaliteli hale getirilmesi için çeşitli projelerin anlatıldığı toplantıda ayrıca çok önemli birde karar alındı.

Alınan bu karara göre ne olursa olsun Ülkemizin her mahallesine bir kız bir erkek medrese açılmasının gerekli olduğu vurgulandı. Toplantıda konuşan Fatih Medreseleri genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi bu yıl ki çalışmanın merkezinde her mahalleye bir kız bir erkek Medresesi açmak var dedi.

Ülkemizin acilen sağlam bir manevi eğitime muhtaç olduğunu belirten Hoca Efendi; ne olursa olsun biz bu işe talibiz dedi.

Ülkemizin ve gençliğimizin gerçek kurtuluşunun ancak ve ancak medrese eğitimi ile mümkün olduğunu beyan eden Masum Bayraktar Hoca Efendi, bu işin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşmasında; imam hatip okullarının ve ilahiyat fakültelerinin Osmanlı dönemindeki medreselerin derin ilim seviyesine ulaşamadığını beyan etmesinin oldukça önemli olduğunu belirten Hoca Efendi; medreselerin önemini Efendi Hazretlerimiz (k.s.) yıllarca söylemiştir dedi.

Toplantının devamında Mekke’de yaşanan saldırının camiamıza hiç yakışmadığını beyan eden Bayraktar Hoca Efendi, bu çirkin saldırıda en fazla etkilenen ve üzülen ise Efendi Hazretlerimizdir (k.s.) dedi. Kur’an ve sünnete olan bağlılıkla tavizsiz bir anlayışla yürüyen Efendi Hazretlerimiz (k.s.) gecesini gündüzüne katarak yıllarca pak, tertemiz bir cemaat yetiştirmiştir.

Ancak son zamanlarda yaşanan bu çirkin olaylar yüzünden güzide cemaatimiz lekelenmeye çalışılmıştır. Rabbim camiamızı bölmek, parçalamak ve itibarsızlaştırmak isteyenlere fırsat vermesin! Genel Hocalar Toplantısının bitiminde konuşmasına devam eden Masum Bayraktar Hoca Efendi son olarak; her ne olursa olsun Fatih Medreseleri olarak bizler Efendi Hazretlerimize (k.s.) karşı sadakatimizi ve edebimizi asla bozmayacağız, dışarıdan veya içeriden ne kadar saldırı olursa olsun bizler yine çalışarak yolumuza devam edeceğiz dedi.

– Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu –

Yorum yapın