2014 Emri Bil Maruf "Trabzon" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

2014 Emri Bil Maruf “Trabzon”


Heyet Kurulu üyelerinden Yavuz Selim Ulusal hoca anlatıyor;

Fatih Medreseleri olarak her sene Mayıs ayında Türkiye’nin 81 ilinde düzenlemiş olduğumuz Emri Bil Maruf çalışması çok feyizli çok bereketli tesiri yüksek bir çalışmayla tamamlandı.

Trabzon’da ki Emri Bil Maruf çalışması Arsin’den Çaykara’ya bir grup Yomra’dan Vakfı kebire kadar bir grup yapılarak iki grup halinde Emri Bil Maruf çalışması yapıldı.

Genel olarak bakıldığında pürüzsüz bir çalışma oldu.

İlçelere girip sıradan atlamadan gezdiğimizde, halkın yüksek teveccühünü hissettik.

Hele hele hiçbir Siyasi ve maddi bir amaç için gelmiyoruz ifadesiyle sözlerimize başladığımızda insanların yüzlerinde bir tebessüm ve memnuniyet okunuyordu.

Gerçekten insanların böyle bir çalışmaya ne kadar aç olduğunu ihtiyacı olduğunu bir kere daha yakinen anlamış olduk.

Özellikle gençlerle yapmış olduğumuz sohbetler de kalplerinde ki İmanın parıldadığını, yetiştirilmeye yönlendirilmeye çok müsait ve hazır olduklarını gördük sayısın hatırlayamadığımız nice insanlardan namaza başlama ve sakal bırakma sözü aldık.

Ziyaretler olarak Efendi Hazretlerimizin annesini, annemizin Miçoda ki kabrini ziyaret ettik.

Efendi Hazretlerimizin Hocaları, Hacı Dursun Efendinin ve Âşık Kutlu Efendinin kabirlerini ziyaret ettik.

Özellikle tespit ettiğimiz ve vurgu yapmak istediğimiz konuya gelince bu insanların eğitilmeye, öğretilmeye çok ama çok ihtiyaçları olduğunu gördük, peki bu insanların tamamına nasıl ulaşırız gelince bizler Efendi Hazretlerimiz İsmailağa cemaati olarak bir bütün olup böyle bir çalışma Medreseler Vakıflar ve Dernekler Türkiye’nin tamamında yapılırsa, diğer Cemaatler etrafındaki sorumlu oldukları insanlara böyle bir çalışmayı yaparsa

Türkiye’deki bütün Cami İmamlarımız en azından cemaatlerine ve esnaflarına böyle bir çalışmayı yaparsa inanıyoruz ki Kur’an’ının nuru ışığı bir anda Türkiye’mizde de parlamaya başlar, kenarda bucakta kalmış ellerinden tutulmayı yönlendirilmeyi bekleyen gençler kurtulmuş olur.

Fatih Medreseleri olarak Türkiye’nin 81 ilinde böyle bir çalışmayı bizlere sunan kıymetli hocamız Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Mevla’m dünya ahiret başımızdan eksik etmesin. (Amin)

Yorum yapın