Abdi İpekçi İcazet Programı Gazetelerde Büyük İlgi Gördü | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Abdi İpekçi İcazet Programı Gazetelerde Büyük İlgi Gördü


dsc_0028

Fatih Medreseleri, önümüzde ki pazar günü İstanbul da düzenleyeceği dev bir organizasyona hazırlanıyor. Pazar günü Abdi İpekçi Spor Salon’un da düzenleyecekleri icazet merasimlerine Kur’an ziyafeti için hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirten Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; Türkiye’de eşi bulunmayan 150 hafız ve 150 hocanın icazet merasimlerine niyet ettiklerini söyledi.

 

 

12 Ağustos Pazar günü Abdi İpekçi Spor Salon’un da 20 bin kişiyi büyük ve kıymetli bir merasimde buluşturmayı hedeflediklerini belirten Bayraktar, Kur’an’a ve hafızlığa gönül vermiş tüm vatandaşlarımızın bu eşsiz organizasyona beklediklerini belirtti.

 

 

 

BAYRAKTAR; TÜRKİYE’NİN BUNA İHTİYACI VAR

 

 

 

150 Hafız ve 150 Hoca’nın icazet merasimi heyecanının bütün Türkiye’yi sardığını belirten Bayraktar, merasime ilk tepkilerin çok olumlu olduğunu söyledi. Devlet erkanını, Türkiye’de ki bütün STK’ları ve Kur’an’a gönül vermiş bütün camia ve vatandaşları saat 14.00 da başlayacak olan Abdi İpekçi’deki icazete davet eden bayraktar hoca efendi, ” Bizler Kur’an’a sahip çıktığımız mütdetçe hem devlet hem millet olarak hep başardık ve yine başaracağız” dedi.

 

 

Bu organizasyon sadece bir icazet merasimi olmadığını belirten Bayraktar, bu merasimin Türkiye’de hafızlık sisteminin önünün açılmasına vesile olacağını kaydetti.

Yorum yapın