Allah ve Rasulüne Misafir Olmak | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Allah ve Rasulüne Misafir Olmak


dsc_0005

 

ALLAH VE RASÜLÜ’NE MİSAFİR OLMAK

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Sayın Masum Bayraktar ve Yönetim Kurulu tarafından kurulan Sultan Fatih Turizm 15 Günlük umre yolculuğuna hazırlanıyor.

 

Ziyaret için düzenlenen Umre seminerinde konuşan Masum Bayraktar Hoca Efendi ümmet için yine önemli mesajlar verdi. Aynı zamanda kafile başkanlığını da üstlenen Hoca Efendi niyetlerinin “Kalitesi yüksek, zirve bir Umre” yapmak olduğunu bu kutsal toprakları ziyaret eden bütün Peygamberlerin özellikle bizim Peygamberimizin şuurunu, ciddiyetini ve samimiyetini yaşamak ve yaşatmak olduğunu anlattı.

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi; Ayrıca o kutsal mekanlara turist gibi değil Rabini özlemiş bir kul Peygamberine susamış bir ümmet olarak gidilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Ümmetin felahı için çok dua edeceğini söyleyen Hoca Efendi; Medreselerde ve Kur’an Kurslarında hafızlık ve dini eğitimlerin önünün açılması için özellikle dua edeceğini söyledi. Yine konuşmasında; Hiçbirimizin evimize gelen misafiri boş çevirmeyeceğini bu yüzden Allah ve Rasülününde misafirlerini kesinlikle boş çevirmeyeceğini buna böyle inanmayanın inancını değiştirmesi gerektiğini söyledi.

 

Kalabalık bir atmosferde gerçekleşen seminere ilgi bir hayli yoğundu. En çok dikkat çeken konulardan biri de 15 günlük umrenin her 24 saati için düzenlenen programlardı. En ince detaylar bile gözden kaçırılmamış her şey planlanmıştı. Umreye gidecek kafileden muhakkak bu programlara uymaları rica edildi. Dolu dolu bir umre ziyareti yaşamak temennisiyle seminer sona erdi.

 

Yorum yapın