Biz Yaparsak Olur | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Biz Yaparsak Olur


Fatih Medreseleri özel toplantı düzenlendi. Toplantı sonrası sorulan sorular üzerine Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi bazı konulara değindi.

 

Hafta sonu 25 Bölgeden katılan idare toplantısının nasıl geçtiği ile alakalı sorulan soru üzerine; Türkiye’nin dört bir yanından katılan hocalarımızla beraber gerçekten çok muhteşem, son derece samimi, muhabbetli bir ortamda zamanın nasıl geçtiğini anlamadan 4-5 saat aralıksız süren konuşmalar çıkan idareci hocalarımızın konuşmaları, düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetler, talebe ve eğitim çalışmalarının anlatıldığı toplantı çok bereketli geçti.

 

TEK BİR İFADE, TEK BİR RUH

 

Herkes kendi çerçevesinden, kendi bakış açısıyla sanki tek bir ağız olmuşçasına bütün konuşulan ifadelerde; “Efendi Hazretlerimizin ideallerini, hedeflerini, kendisine yakışır şuur ve ciddiyetle, Efendi Hazretlerimizi kırmadan, üzmeden himmetine sığınarak çalışmalar yapmak” bu gerçekten bizleri çok memnun etti. Tek bir ifade, tek bir ruh. Kalpler bir atıyor, Elhamdülillah.

 

Bugüne kadar yapılan çalışmalar ile buraya kadar çok güzel geldiğimizi, Örnek Genç Konferansları, Hayat Dersi Konferansları, İcazet Merasimleri, 150 Hafız ve 150 Hoca’nın icazet merasimiyle Abdi İpekçi Spor Salonunda çok büyük bir organizasyonu başarıyla atlatarak, bizden istenen, beklenen çalışmalara adım adım imza atarak yürümeye devam ediyoruz.

 

Ancak bundan sonrası için daha büyük çalışmalar bizleri beklemekte. “Camia Biziz” diyerek, bu davaya gönül vermiş, bu uğurda mücadele eden, uzakta kalan, açıkta kalan, kimsenin sahip çıkmadığı, küstürülmüş olan kardeşlerimizi kucaklayarak, “Asrı Saadet” kardeşliğini yakalamak için, hedefe kilitlenecek 7/24, 365 gün hiç durmaksızın gece-gündüz demeden, bıkmadan, usanmadan, başa kalkmadan, bananecilik yapmadan çalışarak, elde ettiğimiz ve bizlere ikram edilen bu hizmeti daha güzel yerlere getirebilmek Allah’ın izni, Efendi Hazretlerimizin himmeti ile vukuu bulacaktır inşallah. Camia içinde sağlanan bu kardeşlik ile üzerimizdeki kara bulutları dağıtıp, kendimize yeniden geleceğiz Allah’ın izniyle.

 

Unutmayalım ki, bütün İslam âleminin ve hatta bütün insanlığın bu camiaya, Efendi Hazretlerimize ihtiyacı var.

 

Peygamberimizin sünnetlerine sarığı-sakalı, şalvarı-cübbesi ve çarşafıyla tam bir şekilde ittiba eden, kendi varlığında yaşayan ve bizlere yaşatan, ifrat ve tefrite kaçmadan, ehlisünnet vel cemaat çizgisinden şaşmadan yetiştirmiş olduğu yüz binlerce hoca ve talebesiyle, müridanıyla dünya uleması tarafından “Asrın Müceddidi” ilan edilen “Hazrat-ü Mevlana, eş Şeyh Mahmud Efendi, en Nakşibendi, el Müceddidi, el Halidi, el Ofi” (kuddise sirruhu) hazretlerini anlamak, şuuruyla, ciddiyet ve samimiyetiyle, her zerresinin her zerremize ikram edilmesiyle, Efendi Hazretlerimizin birer müridanı, hoca ve talebeleri olarak, bu insanlığa faydalı hizmetler yapabilmek için bütün gücümüzle çalışarak, O’nu en güzel şekilde temsil etmeliyiz.

 

Bizlerin bu şuuru, bu güzellikleri anlamamızı sağlayan ve bu güzel kadroda bulunma nimetini ikram eden Mevla Teâlâ’ya sonsuz hamd-ü senalar olsun.

 

Efendi Hazretlerimizin buyurduğu; “Üç prensibim var, Emri bil Maruf yapacaksınız, Talebe yetiştireceksiniz, İhvanlara hizmet edeceksiniz” ifadeleri unutulmamalıdır.

 

Değerli idareci kadromuz ve hocalarımız ile “Biz yaparsak olur” yapmazsak bu iş yarım kalır diyerek Hoca Efendi konuşmasını tamamladı.

 

 

Yorum yapın