Bu Ne Edepsizlik | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Bu Ne Edepsizlik


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Pendik Gözdağ’da Sun Züccaciye Şirketlerinin sahibi Nurullah Sun’un ailesinden vefat edenlerin sene-i devriyesinin programına katıldı.

 

Sorulan bazı sorular üzerine Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’den; “Osmanlı Devleti ve Sosyal Hayatıyla alakalı ekranlardaki bir takım edepsizlik içeren dizi ve programlara sert tepki geldi.”

 

DERTLERİ ECDADIMIZ OSMANLI’YI KARALAMAK BASİTLEŞTİRMEK

Hoca Efendi; “Bu sergilenenler edepsizlikten başka bir şey değil. Eğer dünya Osmanlı’yı bu tür programlarla tanıyacaksa ki illa tesiri olur bunun vebalinin altından ne yapımcısı, ne oyuncusu, ne de yayıncısı kalkamaz” dedi.

 

OSMANLIYI BİZANS MI SANDILAR

Ecdadımız Osmanlı’nın her şeyiyle bizlere örnek teşkil ettiğini vurgulayan Hoca Efendi; Böylesine şan ve şeref dolu mücadele dolu bir devletin yaptıkları olağanüstü mücadelesi, anlatılması gerekirken işin sadece saray ile sınırlandırılması ahlak dışıdır ki, bunun hesabı ağır olur dedi. Osmanlı sultanlarının hepsinin Allah’ını bilen, dinini muhafaza eden, abdestsiz evrak imzalamayan, dinin dışına taşmayan muhterem zatlar olduğunu söyleyen
Hoca Efendi, ecdadımıza karşı bu hareketlerin bilinçli yapıldığını ve bunun içinde medyanın kullanıldığını söyledi ve sözlerine ekledi; “Osmanlı’yı Bizans mı sandınız?”

 

NEREDE ONLARA LAYIK TORUN OLMAK

Bizlerin çok çalışarak en azından onlara layık birer torun olmamız gerekirken bu şekilde hareketlerin ecdada vefasızlık olduğunu söyleyen Hoca Efendi; Osmanlı’ya karsı kin besleyenlerin bu tezgâhlarla sözde intikam almaya çalıştıklarını söyledi.

 

Program dualarla sona erdi.

 

 

Yorum yapın