Cennetten Bir Kare | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Cennetten Bir Kare


Fatih Medreseleri Genel Merkezi’nde her Pazar günü hatmi şerif ve sohbetler devam ediyor.

Risale Dersimizden;

Hakkıyla dinleyip, Hakkıyla tesirlenmeyi nasip eylesin. Amin.

Geçen hafta aramızda Abdulkadir abimiz vardı, kendisi sohbetleri severdi. Emri bil mâruf yapardı, kendisine küfretseler dahi onlara tatlı tatlı ifadeler kullanırdı. Ruhuna Fatiha okuyalım, inşallah.

Kendimize bakmamız lazım. Nasıl mı? Çok kolay. Rabbim bize razı olduğu hayatı nasip eylesin. Nasıl öleceğiz Hocam biz. Çok kolay, nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz.

Muhakkak Allah’ın dostlarına korku yok, hüzün yok. Dünya’sı güzel, kabri güzel, ahireti güzel. Rabbim kendi dostlarından Olmayı nasip eylesin. Onlara hem dünya hem ahirette müjdeler olsun. Rabbimizden daha önemli işimiz varsa onu yapalım ama en önemli tek işimiz Rabb’imizin rızasını kazanmak. Her işinde rabbinin rızasını kazanacaksın inşallah. Nasıl tarif ettim sizi…

Sana Rabbin Tarafından bir sır kapısı açılsa. Ne güzel dostlarından olsan. Çok kaliteli bir yerdesin, ama öyle bir yerde yakalanırsın ki ne işin var senin burda derler. Bu düşüp kalkmalar var ya, doğrudur insanız hata yaparız ama bunları düzeltmemiz lazım.

Adam ticaretinde yalan konuşur, ya niye yalan konuştun, işte satmak için. Sen Allah’a güvenmedin mi? Rabbim muhafaza etsin.

Sana bir sır açılsa, Nur olursun Nur. Dünya’nın da tadını çıkaracaksın, ahiretinde tadını çıkaracaksın. Allah diyor ki: Ben diyor Müminlerin dostuyum, velisiyim. Biraz  o zamana kadar biraz seni imtihandan geçirir ama sonra kazanırsın.

İman nurun olsun, ibadet Aşkın olsun, tüm dertlerin gider, sıkıntıların gider. Eğer derdin Allah olursa kavgaların, sıkıntıların gider, kendinle bile kavga edersin. Eğer derdin olmazsa sıkıntılardan kurtulamazsın, Ufacık şeylere dahi takılırsın.

Yapmış olduğun her hareketi mevlam razı olsun için yap. Hepsini mevlâya uygun şekilde yap.

Tüm nimetleri düşün, hepsi mükemmel. Senin için yaratılmış. Hem yicen, hem içecen, hem zevk alacaksın. O zaman hepsini rabbinin rızası için yap.

Ilk önce sen Mevlâya aşık olucaksın. Hiç tanımadığın, huyunu bilmediğin kişiye aşık oluyorsun, ona hazırlık yapıyorsun, sen mevlâya aşık ol.

Eğer sen mevlâya aşık olursan o zaman mâşuk olursun.

Rabbim hepinizden razı olsun

 

 

Yorum yapın