Fatih Medreseleri Daha İyisini Yapana Kadar En İyisi Bu | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Daha İyisini Yapana Kadar En İyisi Bu


Fatih Medreselerinin 06 Temmuz Cumartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlemiş olduğu “Türkiye Hatibini Seçiyor” yarışmasının muhteşem finali, coşkulu, heyecanlı ve binlerce kişinin katılımıyla hafızalarda unutulmayacak bir anıyla gerçekleştirildi.

 

Kadın, çocuk, yaşlı, genci her kesim insanımız uzak-yakın demeden binlerce kilometre yolu kat ederek salonu doldurdular.

 

Van, Diyarbakır, Malatya, Erzurum, İzmir, Adana, Konya, Kayseri, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Sivas, Denizli ve daha ismini sayamayacağımız illerden gelerek bu organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan, çok değerli gönül dostlarımıza,

 

Ülkemizin her bir köşesinde gece gündüz demeden çalışan gündüzleri çalışıp, geceleri afiş asan, insanları tek tek davet ederek broşür dağıtan ve her türlü fedakârlığı gösteren tüm hocalarımıza,

 

Aralık ayından itibaren 81 ilden katılan ve 81 ilde düzenlenen bu yarışmalarda gayret ederek hiçbir şeyden geri durmayan 500 hoca ve 500 talebe kardeşlerimize,

 

Sahabe misali Anadolu’dan gelen misafirlerimize ev sahipliği yapıp, onlara güler yüzle hizmet eden çalışanlarımıza,

 

Programın organizasyonunda bir aksaklık olmasın diyerek gece gündüz çalışan tüm ekiplerimize,

 

Finalde en zor görevi üstlenen sayın jüri hocalarımıza,

 

O sahnedeki hafız talebeleri yetiştiren hocalarımıza,

 

Bu muhteşem organizasyonu bizlere yaşatan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Sayın Masum Bayraktar Hocamıza en içten dileklerimle teşekkür eder, saygı ve sevgilerimle selamlarım. Mevla Teâlâ Hazretleri muvaffak eylesin.

 

Daha henüz yaşları 8-10 arası olan o hafız talebeler, karşılarında binlerce kişi olmasına rağmen çok büyük hatiplere taş çıkartırcasına yapmış oldukları sunumlarla ayakta alkışlandılar.

 

Birbirinden değerli hocalar, hatiplik dersi vererek, bu işi ancak Fatih Medreseleri yapar dedirtircesine tüm katılımcıları kendilerine hayran bıraktılar.

 

Organizasyon gereği işin neticesinde her ne kadar birinci seçilse de tüm hoca ve talebe kardeşlerimiz göstermiş oldukları performanslarla gönüllerin birincisiydiler.

 

Programın sonunda katılımcılara çekilişle 10 kişiye umre seyahati, 90 kişiye sürpriz hediyeler dağıtılarak halkımızın o heyecanı görülmeye değerdi.

 

Dünya’da ilk olarak düzenlenen ve dünyaya bin hatip kazandıran bir organizasyonun daha sonuna geldik, emeği geçen herkesten Mevla’m razı olsun.

 

183611077203

Yorum yapın