Fatih Medreselerini Tanıyalım – Ömer Turna Hoca -2 | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreselerini Tanıyalım – Ömer Turna Hoca -2


Ömer Turna Hoca Duygularını Anlatıyor;

Daha önceki videomuzda bir takım konulardan bahsetmiştik Masum hocamız ve kendimiz ile alakalı bir takım bilgileri vermiştik.

BİZ KARDEŞ DEĞİL MİYİZ?

15 sene boyunca bizlere saldırdılar, bizler 15 gün haklarında yazı yayınladık bizlere neden böyle yapıyorsunuz diye sormaya başladılar. Bizler hep kaynaklar ile yazılar yazdık, biz kardeş değimliyiz. Bizler kardeşiz bizlere hocamıza mürtet dediler, kâfir damgası vurdular.

TABELERİMİZİN KÖTÜ YOLLARA DÜŞMESİNE VESİLE OLDULAR

Biraz kendimden bahsetmek istiyorum; 2001 yılında Arapça gurubu aldım 16 tane Hafızlığını bitirmiş talebem vardı. Şuan kötü bir hayat içindeler, kötü bir söz söylemek istemiyorum ama Rabbim onlara vesile olanlara merhamet versin.

O çocuklar Furkan Mercan Hamza Durmuş’tu bunlar çok güzel bir şekilde ilerliyorlardı ki 2 yıl sonra cemaatten bir tokat yedik talebelerimiz elimizden gitti. Cemaat, Efendimize yapılan tüm kötülükleri bizim cemaatimizin hocalarına yaptı.

Buradan Kemal Hocaya Sesleniyorum;

“Torunun Cihat’ı bize getirdiğinde şu ifadeleri söyleyen sen değil misin? Torunum 10 tane kurs değiştirdi kimse sahip çıkmadı hafız olamayacak diye üzülüyorum Masumum bu çocuğu sahip çıkın hafız olsun” dediğinde o çocuk ile gece 11-12’ye kadar ilgilenildi. Bu Cihat bizim kurslarımızda hafız oldu annesi babası çok iyi bilir.

ARAŞTIRMADAN BİZE SALDIRIYORLAR

Furkan Mercan ve Hamza Durmuş yavrumuz bizlerden koptu, yavrularımızdan birinin babası Mustafa Ekinci hocanın yanında vazife yapıyordu ve bu çocukları bizden almaya geldiler çocuklar ağladı.

Her herkes duyduğu ile bizim kurumumuz üstüne geliyor Allah rızası için bir ölçün tartın, her duyduğunuz ile hareket etmeyin.

Masum hoca rabıta yaptırıyor gibi şeyler söyleniyor! Gidin sorun Masum hocaya var mı böyle bir şey diye. Biz kimselere böyle şeyler yapmadık. Kimse araştırmadan bizlere saldırıyor.

Masum hocaya saldırının amacı kıskançlıktır. Masum hoca 98 senesinde kendini kanıtladığı için kıskanıldı, bu fitnelerde hocaların kulaklarına gittiği zaman bizde duyduk yaptılar dediler.

Camiamızın büyük hocaları Recep Eryiğit, Ömer Keleş Hocalarda okudum, Çınaraltında da okudum. Mehmet İslamoğlu gibi hocalar “bu kapı adamı ya kabul eder ya da hiç kabul etmez” böyle anlatırlardı. Efendi Hazretleri gibi bir zat bir müridi kabul ederse bir daha bırakmaz.

TALEBELERİMİZİN FERYATLARI GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDEN GİTMİYOR

Bu yapılan fitneler yüzünden “ gözlerimin önünde talebelerimin feryat sesleri gitmiyor babacığım beni bırak beni alma” bu duyguyu bilemezsiniz gözünüzün önünde rahle başından yavrularımız gitti. Bu acıyı yaşamayan bilmez.

Bugün bizim çektiğimiz sıkıntıları kimse bilmiyor, ben Çarşambanın çocuğuyum İsmailağa ve İDDEF’te vazife yapan birçok isim benim çocukluk arkadaşım. Biz 2001 senesine kadar hep beraberdik. Arkadaşlarım bana “Ömer belki sen değilsin, sen görmüyorsun sizinkiler şöyle böyle işler yapıyormuş bırak onlar boş ver” deyince çok ağrıma gitti biz yediğimiz kaba tükürecek insanlar değiliz.

Ben hak bildiğim için ölürüm. Hak bildiğim içinde her şeyi yaparım. Davam için ölürüm. Bizim tüm ailemiz belli biz hepimiz ihvan çocuklarıyız. Yakınlarımız akrabalarımız bu iftarlarla bizlere ne gözle bakıyorlar düşünebilir misiniz? Çok değişik sorulara muhatap oluyoruz ama biz sabır yolu ile durduk.

BUGÜN İSMAİLAĞA VAKFI PARTİLERİN SİYASET BAHÇESİ OLMUŞ

Bugün İsmailağa Vakfı çok acayip insanların eline düşmüş, bugün Vakıf için her şeyi ortaya koyan insanlar dışlanmış Selahattin hocalar, Adem Şener hocalar ve Anadolu’da bir sürü vekil cemaat için her şeyini ortaya koyan insanlar dışlanmış.

Biz kendimizi bıraktık artık cemaat için davamız için buradayız. Biz bütün hocaları kardeşimiz olarak görüyoruz kimseye arkamızı dönmedik.

Yorum yapın