Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Yavuz Selim Ulusal 2. Bölüm | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Yavuz Selim Ulusal 2. Bölüm


Yavuz Selim Ulusal Hocanın duyguları;

Bizim hakkımızda atılan iftiraların hiç birinin aslı astarı yoktur, gerçek dışıdır. Bakın değil bu ifadelerin gerçek olması, bizlerin hiçbir zaman bu yaşımıza kadar Efendi Hazretlerimizin istekleri, arzuları dışında bir çalışmamız, bir faaliyetimiz olmamış, olmayacaktır.

Ben 15 senedir bu cemaatin içinde olan bir kişi olarak konuşuyorum. Deniliyor ki şeyhliğini ilan etmiş, cemaatten kovulmuş, vahdeti vücutçu. Ben de Arapça hocasıyım ben de Arapça okudum talebeliğimiz boyunca ne risaleler, ne Mektubatlar okuduk hocamızın sohbetlerine katıldık, toplantılarına katıldık hocamızın hakkında söylenen bu ifadeleri ağzından duymamız gererekmez miydi? Hiçbir kere olsun bu ifadelerini böyle bir davayı ağzından duymadım. Vallahi, Billahi, Tallahi duymadım.

15 senedir senedir bu hocamızın yanında olan hocalar olarak böyle bir şeye şahit olmadıysak artık bu fitnenin kaldırılması için bu fitnenin çözülmesi için Fatih Medreseleri’ne atılan bu iftiraların en kısa zamanda son verilmesi için gerekenin yapılmasını önemle rica ediyorum.

Efendi Hazretlerimize karşı zerre kadar hata yapmaktan, zerre kadar onu üzmekten, O’nu darıltmaktan, O’nu mahcup etmekten rabbim hepimizi muhafaza eylesin.

Tabii 15 senedir böyle bir sıkıntı çekilmiş böyle bir sıkıntıya maruz kalmışız ama yapılacak bir şey yok ne yapalım böyle bir şey hakkımızda takdir etmiş Rabbimiz. Mevla’m inşallah en kısa zamanda tekrar birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde şu cemaatimizin bir araya gelmesini hepimize nasip eylesin. O günleri görmeyi bizlere nasip eylesin. Rabbim hepinizden razı olsun.

Derdimizi sıkıntımızı anlatarak belki biraz sizin başınızı ağrıttık ama durumumuz bundan ibaret sözün özü az söylemiş olduk siz çok anlarsınız inşallah.

Mevla’m hepinizden razı olsun. Sizleri emanet edilenlerin en güzeli olan Rabbime emanet ediyorum.

Yorum yapın