Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Yusuf Özkan Hoca – 3 | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Yusuf Özkan Hoca – 3


Yusuf Özkan Hoca Duygularını Anlatıyor;

Kıymetli insanlar, Kıymetli kamuoyu kaldığımız yerden devam ediyoruz, İnşallah.

HİÇBİR MADDİ DESTEK ALMADAN EFENDİ’NİN HİMMETİYLE 100 MEDRESE AÇTIK

Biz Efendi Hazretlerimizin himmetiyle, İstanbul’da her mahalleye olmasa da hemen hemen her ilçeye iki medrese bazı ilçelere 3 tane medrese açarak 100’ün üzerinde kız ve erkek medresesine sahip olduk elhamdülillah, hem de hiçbir maddi destek almadan.

Bize bu maddi destek konusunda çok ağır ifadeler kullanmalarına rağmen hiç sesimizi çıkartmadan tabiri caizse gram gram, kuruş kuruş, kapı kapı dolaşarak rahleler yaptırarak ve halılarımızı insanlar evlerinden getirerek havasız bodrum katlarında medreseler açtık ama şükürler olsun şuan kurslarımızın hepsi mükemmel yerde mükemmel konumlarda. Mükemmel talebelerimiz var, fiziki şartlarımızın hepsi çok iyi, talebelerimiz çok, eğitimlerimiz çok iyi ve bu medreselerde yüzlerce hafız yüzlerce hoca yetişti, şükürler olsun.

Şükürler olsun Efendi Hazretlerimizi Bizlerle tanıştıran Mevla Teala’ya…

15 YILDIR BAŞIMIZA GELMEYEN KALMADI, AİLELERİMİZ BİZE ŞÜPHELİ BAKTI

Dedim ya Efendi Hazretleri Bizim olmazsa olmazımız. Efendi hazretlerini sevmek yürek ister, daha doğrusu gönül ister. Bizim Efendi Hazretlerine olan muhabbetimiz Yusuf (a.s)’ın Yakub (a.s)’a olan muhabbeti gibidir. Efendi Hazretlerini Anlamak için Yusuf olmak lazım.

Şimdi bu süreç zarfında kıymetli insanlar inanın o kadar doluyuz ki, 15 yıldır başımıza gelmeyen kalmadı. Ailelerimiz bize şüphe ile yaklaştı kendi öz babam benim namazlarımı takip etmiş meğer.

BİZE KAFİR DEDİLER, RAFİZİ DEDİLER, ÇOLUK ÇOCUĞUMUZU TAKKİR ETTİLER!

O süre zarfında bize kafir mi demediler, rafizi mi demediler, din düşmanımı demediler. Çoluk çocuğumuzu tahkir ettiler, hakaret ettiler.

Bakın çok dikkatinizi çekmek istiyorum kıymetli insanlar buraları lütfen iyi dinleyin!

“Çocuğum yedi yaşında hafızlık yapıyor. Kendi başına sarık almaya gidiyor. Fatih Medreselerinde okuduğunu söylediğinde o dükkan sahibi oğlumu oraya gitme onlar yaramaz insanlar” diyor ya bu çocuğa bu laf söylenir mi?

Benim büyük çocuğum 8 yaşında hafızlığını bitirdi. Büyüğü hoca bir Ufağı da 1 bir buçuk yıl içerisinde hoca olacak inşallah. 3 tane çocuğumuzu biz bu yola adadık her zerremizle, malımızla, bedenimizle, zamanımızla, çoluk çocuğumuzla ve ailemizle biz bu yola baş koyduk. Bu çocuğa bu lafı söylerken hiç mi vicdanınız sızlamadı?

Bu çocuk 8 yaşında Ankara’ya imtihanlara gittiğinde hoca soru soruyor!

Bakın 8 yaşında hafızlık belgesi almaya gidiyor. Diyanet’ten 5 hoca dizilmiş soru sorarken yanlış yapınca çocuğum bu yanlışı düzeltince odadan kovuldu. Bu kadar sağlam hafızlık hizmeti veriyoruz.

BİR ÇOK HOCA’NIN ÇOCUĞU TORUNU BİZDE HAFIZ OLDU

İsmini sayamayacağımız Kıymetli hocalarımız var. Hepsinin oğulları torunları bizde hafızlık yaptı. 9-10 tane kurs değiştiren hoca torunları hepsi bizde hafızlıklarını bitirdiler.

Masum Hoca’ya “Masum’um bu Çocuk hiçbir yerde hafızlık yapmıyor sen bunun hakkından gelirsin” deyip, bize talebesini veren insanlarımız var. Bakın benim çocuğum o odadan kovuldu ağlayarak çıktı. Allah’a hamd olsun Öyle sağlam hafız yetiştirmişiz ki, Rabbim bize nasip etti.

Mevla Teala mahşer günü ve cennet de kıymet bilmeyi ve o tacı takmayı hepimize olmayanlara da nasip eylesin inşallah.

O süreç zarfında, kısa bir şey anlatmak istiyorum.

EFENDİ’NİN İZNİ İLE AÇTIĞIMIZ MEDRESEYİ KAPATTIRDILAR!

İsmailağa camisinin yanındaki medrese 28 Şubat sürecinden dolayı kapanıyor, içerisinde talebeler var. Efendi Hazretlerimizin evine birleşik olan medrese kapatıldı, 3 -4 sene çok harabe bir şekilde kullanıldı.

Bir arkadaşımız zuhurat görüyor, Efendi hazretlerine bu rüya anlatılınca Efendi Hazretlerimiz dedi ki; “Mübarek olsun” sonra biz aramızda istişare yaptık. “Biz bu medreseyi açalım” çünkü o anki idarecilerimiz, abilerimizin çok hantal oldukları için yerlerinden kalkıp orada bir faaliyet yapmaları bırakın düşünmeyi söz konusu bile değil. Biz istişare yaptık gerekli abilerimize Hocalarımıza görüşerek; “Bizim Efendi Hazretlerimizle böyle böyle bir görüşmemiz oldu, Efendi hazretlerimizde “mübarek olsun” dedi biz burayı faaliyete geçirmek istiyoruz” dedik. “Olmaz öyle bir şey” dediler.

Allah rahmet eylesin Hasbi Hocamıza da gittik, bizzati ben vardım. Hasbi Hocaya Biz bu durumu anlattık dedi ki; “Efendi Hazretleri emekli oldu, o bu işlere karışmaz” Maalesef şahitlerimizde vardır.

Allah’ın izniyle biz oraya girdik, kilidi değiştirdik, 3 Günde 3-4 kamyon pislik çıkarttık, şıkır şıkır boyadık, temizliğini yaptık, rahlesini, halısını, tahtasını ve bütün fiziki şartlarını düzelttik.

Ama 3-4 gün İsmailağa kaynadı! Efendi Hazretleri Masum Hocamızı çağırdı. Fikri hoca namaz kılıyor, Efendi hazretlerimiz arabada oturuyor birinci safta, bir arkasında Masum hoca ve ben arkasındayız. Namaz bitince Efendi Hazretleri arkaya doğru eğildi, Masum Hocamızda Efendi hazretlerine doğru eğildi, Kazan kaynıyor ya!

MASUM HOCA’NIN EFENDİ HAZRETLERİNE BAKIŞI

Bakın Arkadaşlar Efendi anlayışını şurada yakalamanızı rica ediyorum!

“Ola ki Efendi Hazretleri medresenin anahtarlarını ver derse diye, hazırlıklı bir şekilde anahtarlar Masum Hoca’nın avucunun içindeydi, Efendinin lafı bir saniye gecikmeden yerine gelsin diye anahtarları elinde gitti Masum hoca”, burayı anlamanızı rica ediyorum.

Efendi Hazretleri Masum Hocamızın kulağına “bunlar işi iyice azıttılar anahtarları ver” dedi. Masum hoca hemen anahtarları teslim etti, Efendi Hazretleri onlara ver dedi, bizde anahtarları teslim ettik., Sonra Medreseyi iki saat içinde boşalttık.

Orası yine senelerce kullanılmadı! Bu anlattığım misal anlatacaklarımın gözüken kısmı, “buz dağının görünen kısmı derler” ya bu bir tanesiydi!

İnşallah Efendi’ye bakış açısını burada analiz etmenizi istiyorum. Bir medresenin açılmaması için Efendi hazretlerini kullanan insanlar, kullanabilecek durumda olan insanlar herkes için söylemiyoruz iyilerimizde var tabi onlara istisna ediyoruz ama 15 yıldan beri bize yapılanları size diğer videolarda arz edeceğim inşallah.

Yorum yapın