Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Yusuf Özkan Hoca – 6 | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Yusuf Özkan Hoca – 6


Yusuf Özkan Hoca Duygularını Anlatıyor;

Kıymetli insanlar, kıymetli cemaatimiz ve kıymetli kamuoyu;

Şimdi biraz celalli konuşuyoruz ama hakkınızı helal edin biraz duygularımız, nefsimiz giriyor işin içine ama gerçekten 15 dakika 15 saat 15 gün 15 ay değil 15 yıldan beri bize yapılanların verdiği duyguların bizi iteklemesiyle konuşmalar yapılıyorum.

Amacımız Kimseyi Kırmak, Yıkmak Değil, Camiada Yeniden Birliği Sağlamak

Niyetimiz kimseyi yıkmak, kırmak değil inşallah bu camiada yeniden birliğin sağlanacağını ümit ediyoruz. İnşallah şimdi hep kendimize yapılanlarla alakalı konuşmuyoruz dedik mesela bir madde söyleyeceğim size gene ismini vermeyeceğim herkes biliyor!

Çarşaf-ı Şerif’i Kullanarak İnsanları Dolandırmaya Ne Hakkınız Var!

Şimdi bu kıyafete bakıp insanlar bize güveniyorlar, çarşafımıza bakıp güveniyorlar, siz bu güvenci Efendi’den alıyorsunuz, sonra bu güveni sarsıyorsun trilyonlarca paraları hiç ediyorsun yakışır mı? Bu Efendi’ye istismar değil de nedir?

Şimdi Efendi hazretlerinin dişinden tırnağında fedakarlık ederek kurduğunu şu güzel manzarayı çarşafımızla, sarığımızla, sakalımızla, şalvar cübbemizle ve Ehli Sünnet çizgisinin yaşanabilecek Hazreti Peygambere en yakın şekliyle bize sunan Efendi hazretlerimizin bize sunduğu şu tarzı kullanarak sizin insanları üzmeye dolandırmaya ne hakkınız var!

Bunları söylemeyelim mi! yani insanlar bize geliyorlar bizi bunlardan kurtarın diyorlar. Bize Senetler geliyor bize bunları söylemeyelim mi? Nereye kadar gidecek bu! sizin yüzünüzden içimiz boşaldı ya günah değil mi arkadaş!

Namaz ile Kur’an İle Tanıştırdığımız İnsanları Uzaklaştırdınız!

Ben kendi iş yerimde sekiz buçuk sene akşam dersi öğreticiliği yaptım. İş yerinden bahsediyorum sekiz buçuk sene Pazartesi, Çarşamba ve Cuma akşam 19-21 arası hiç sekmeden tatillerim dışında sekiz buçuk sene minimum 500 kişi Kur’an öğrenmiştir. Bunların %70’i de namaza başlatmışızdır şükürler olsun, tesir Allah’tan biz söylemişiz yani biz tırnaklarımızla mücadele ediyoruz bu insanlar bir şekilde Mevla ile olan yakınlıkları yakalasınlar namazlarını kılsınlar en azından Kuran’ı öğrensinler diye mücadele ediyoruz.

Yıllarımızı vermişiz siz tek hareketle hem insanların parasını götüreceksiniz hem de zıplamayacaksınız böyle bir şey olamaz olmamalı kendinizi bir hesaba çekin!

Bizim mürşidimiz, bizden çektiği kadar kimseden eziyet çekmiyor!

Rica ediyorum bakın siz bizim hakkımızda neler söylediniz, ne akla hayale gelmeyecek şeyler söylediniz, hakaretler yaptınız, ne zorbalıklar çıkardınız hepsini biliyoruz!

Ama bu iş artık bitmesi lazım, yazık günah Efendi’ye dayattığımız o sarık meselesi vesaire işleri saydık size burada, Günah değil mi arkadaş! Ya O bizim mürşidimiz ya, bizden çektiği kadar kimseden eziyet çekmiyor!

Sende ihvansın bende ihvanım, bizim Efendi’yi üzmeye ne hakkımız var arkadaş!

Bu Camiayı, Efendi Hazretlerini Tanımayan İnsanlara Camiayı Kötü Tanıttınız!

İnsanlara biz 30 kişi 40 kişi aynı anda ders okutuyoruz adam falanca yerden bu fitneyi duyuyor akşam ders yaparken geliyor anlatıyor. Hocam sizi Efendi Hazretleri kovmuş diyor 30 kişi 40 kişinin içinde söylüyor bunu bize, bizde ona anlatmaya çalışıyoruz bu iş miydi adamın ne bizle alakası var ne Efendi’yi tanır has bel kader 2-3 ay önceden tanışmışız o kadar süreden beri tanıyor bize. Şimdi bu konunun bu insanlara taşınması mı lazımdı?

Yani başında anlattım niye direk gelmediniz çözseydik işi, hata varsa düzeltseydik. Bu insanlar derslerimize katılmaz oldular sonra hepsini söylemiyorum yani iftiraya inanmayanlarda çok çıktı ama ne oldu bu adam şimdi ne Kur’an la beraber yaşıyor ne namazla beraber yaşıyor sebebi kim sizsiniz işte siz yaptınız bunları!

Efendi’nin Duası İle Emri Bil Maruf’a Gittik, İllerden Kovdurttunuz Bizleri!

7 yıldan beri 600 – 700 arkadaşla Emri Bil Maruf gidiyoruz. Bunun organizesi kolay bir şey mi zannediyorsunuz. 2007 yılında Efendi Hazretlerimize çıkıldı, “Efendi hazretleri işte şu kadar araba, şu kadar hoca kadromuzla, kardeşimizle Emri bil Marufa gidiyoruz ne buyurursunuz denildi, bakın aynen Efendi Hazretlerimizin ifadesini söylüyorum vallahi billahi tallahi “Allah’ım tesirimizi yüksek eylesin.”

Ne oldu şimdi o zaman kadromuz biraz azdı her ekip 10 günlük gidiyordu, her ekip iki ile gidiyordu. İlk çıkış yılımızdan bahsediyorum ne oldu biz gittik 7 yıldan beri de gidiyoruz. 1 önceki sene kırk tane yabancı ülkeye gittik. Türkiye’nin kuzey doğusundan, Avrupa’daki bazı ülkelere kuzey Afrika’sına Arabistan yarım adasına aşağı yukarı 38-39 tane ülkeye ve 81 ilin tamamına gidildi elhamdülillah.

Efendi’ye verdiğimiz sözün üzerine bu çalışmaları yapıyoruz yoksa bizde yatmayı biliriz, yani yatmıyoruz biz çalışılıyoruz mücadele ediyoruz.

Bizi namazımız bile kurtarmayacak belki ama Allah için yaptığımız bu işler bizi kurtaracak İnşallah. Yani Efendi Hazretimize olan sevgimiz muhabbetimiz bizi kurtaracak belki.

Emri bil Maruf’ta kaldığımız yerlerden kovdurttunuz siz ya buna ne diyeceksiniz!

Sokaktan geçen insanlar oradakiler bize akla hayale gelmeyecek zulümler yaptılar. Ondan sonra konuşma diyeceksiniz biz gene konuşmayacaktık ama yeter artık Efendi’ye kadar çıktınız yani sınır tanımıyorsunuz!

Nedir bu ya Mürit misiniz? Mürşit misiniz? Söyleyin bizde bilelim!

Yorum yapın