Fatih Medreselerini Tanıyalım – Yusuf Özkan Hoca – 7 | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreselerini Tanıyalım – Yusuf Özkan Hoca – 7


Yusuf Özkan Hoca Duygularını Anlatıyor;

Kıymetli insanlar, kıymetli Cemaatimiz;

Biraz tebessüm etmek istiyoruz ama gerçekten doluyuz, Efendi Hazretlerimize hak ettiği gibi ilgi alakayı gösteremiyoruz. Efendi Hazretlerinin yaşadığı bu sıkıntıların tek sebebi biziz, kimse kendine mazeret bahane aramasın. Şimdi bu çektiğimiz sıkıntılar hakkında konuşuyoruz, Efendi hazretlerine yapılanlarla ilgili konuşuyoruz ve bu yazılarımız devam edecek ta ki herkes kendine gelene kadar! Biz dahil varsa hatamız baş üstüne hepsini düzeltmeye hazırız.

200’den Fazla Medresemiz Var Hepsi Efendi Hazretlerimizindir!

Bizim Efendi Hazretlerini yanlış göstermeye, yanlış tanıtmaya hakkımız yok! Bizim hatamız yüzünden kimse Efendi Hazretlerini yanlış tanımamalı ve bazı hareketlerimizden dolayı saydık işte bu işin para boyutu var, makam boyutu var, saltanat boyutu var varda var yani bizim hiç bir tanesinde gözümüz yok, bu Medreselerimizin hepsi Efendi Hazretlerimizin 200’den fazla Medreseden, vakıf ve derneklerimizden bahsediyoruz.

Masum Hoca bu işin başındaki insandır, Masum Hoca gider Mehmet Hoca gelir, Yusuf Hoca gelir fark etmez yani hepimiz Efendinin evladıyız hepimiz aynı kademedeyiz.

Hiç kimse kusura bakmasın, Efendi’den başka Efendi yok kardeşim!

Yani biz Efendi Hazretlerine sevdalıyız özür diliyorum bu şekilde konuştuğum için ama Efendi’ye bakış açısı bir insanın hakikaten salihane olmalı, yoksa bu gibi hatalara düşer yani bizde düşmüş olabiliriz. Efendi’den başka kimden özür dileyeceksin sen ya!

Birilerinin kapısında dilenmenin yalanmanın ne anlamı var, inşallah herkes hareketlerine dikkat ederse hiçbir sıkıntı olmaz! Sizde bizde tüm camianın en ufak ferdinden en büyük ferdine, yaşlısına kimseyi ayırt etmeden herkes Efendinin müridi, eğer müritseniz Efendinin her müridi kendine dikkat etmek zorundadır.

Korku İmparatorluğu Kurmuşsunuz, Her Hoca Hakkında Konuşuyorsunuz!

Bu Masum Hocacı, bu Ahmet Hocacı diye ayırmayın. Yapmayın ya bir korku imparatorluğu oluşturmuşsunuz her hoca hakkında konuşuyorsunuz.

Biz konuşuyoruz, bizim gocunduğumuz bir şey yok biz şahsımızla alakalı konuşmuyoruz bize 15 sene çektirdiniz ama 15 dakikalık yazı yazdık çekemediniz herkes zıpladı ayağa!

Biz 15 yıldır çekiyoruz, o vekillere yapılan muameleler içerdeki dışardaki sıkıntılar olur mu öyle şey ya yazık günah değil mi?

Etrafımızdakilere Onların Yanında Olacağına, Git Bayan Kuaförü Ol Dediler!

99 yılında bizim yanımızda arkadaşlarımız vardı bu iftiraları duydular hemen yol aldılar gittiler dayanamadılar dayanamaz insan! Biz Efendi ile ayakta durduk yani bizim Efendi’den aldığımız mesaj “işinize bakın” biz işimize bakıyoruz duymadık, duyduysak ta duyamazdan geldik.

Bir çocuk bayan kuaförlüğü yapıyordu. Bizimle tanıştı işi caiz olmadığı için işi bıraktı, namaza başladı, sakalını uzattı, sarığını sardı ve başka bir yerde kendisine iş buldu.

Bize iftira atanlardan birisi ile görüştü dediler ki ona; “Onlara gitme! onlar şöyle, onlar böyle diyerek bir yıkadılar çocuğu, çocuk namazı bıraktı, sakalını kesti işine geri döndü.

Bu çocuğun işine geri dönmesinin sebebimi söylüyorum bu çocuğa dediler ki “oraya gideceğine git kadın kuaförü ol daha iyi” bu günah değil mi?

Ya ben Allah’tan korkarım biz tırnağımızla insanlar hidayet bulsun diye, bir arkadaşımız yanımızda namaz kılsın diye uğraşıyoruz, şimdi adamlar 2 sene uğraşmış olduğumuz kimseyi, bataklıktan alıp getirdiğimiz kimseyi tek kelimeyle uzaklaştırıyorlar. Böyle olmaz! Bunun hesabını veremezsiniz, ne Efendi’ye verebilirsiniz nede Allah’a verebilirsiniz?

Bizi “İsmailağa Camiine Gelmeyeceksiniz” diye Tehdit Ettiklerinde Hasan Hoca Sözünde Durmadı!

Biz kavgadan kaostan yana olmadık yapılanları bir anlatsam yani yolumuzu çevirenlerden ne bileyim lokantalarda bize yapılan muamelelerden camiden kovuluşlarımızdan!

Hasan Efendi’nin evine gidip “hocam biz camiye gelmiyoruz, iftiralar çıktı bizim yolumuzu şunlar çeviriyor, camiye gelmeyeceksiniz deniliyor” diyerek Hasan Hoca’ya bu durumu anlatıyoruz Hasan Hoca’da “Olur mu öyle şey tabi ki geleceksiniz” dedi. biz suya kavuşmuş çöl gibi 30 – 40 arkadaşımızla sabah Hatmi Şerif’e gittik, ertesi gün gene olay çıktı gelmeyeceksiniz buraya ya dediler. Hasan Hoca bize böyle söyledi dedik, Hasan Hoca’ya gidildi “ben onlara öyle bir şey söylemedim” dedi.

Yorum yapın