Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Mehmet Eyvaz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Mehmet Eyvaz


Mehmet Eyvaz Hoca Duygularını Anlatıyor;

İsmim Mehmet Eyvaz. 1998 yılında Efendi ile tanışma imkânı bulup müridi oldum. 1999 yılında Masum Bayraktar hocamız ile tanıştım.

Masum hocamız hakkında o dönemde fitneler yeni başlamıştı. Hoca değil gibi söylentiler vardı biz Masum hocamızla başladık hocamız ile beraber molla camiye kadar okuduk, Elhamdülillah. Ardından vazifeye başladım 15 senedir Masum hocamız ile beraberiz.

Kıymetli hocamız Masum Bayraktar baba tarafından camiaca tanınan hacı Musa dedemiz ve anne tarafından Efendi Hazretlerimizin talebelik arkadaşı İhsan Efendi’nin torunudur. Hocamız tarikat dersinin 20 tanesi Efendi Hazretlerimiz tarafından son kalan bir tanesini de Hızır hoca tarafından değiştirilmiştir.

Bir insan veya bir kurum hakkında konuşacaksınız o kurumu iyi tanımanız lazım ve kurumu dinlemeniz lazımdır. Bizler 2000 yıllarda tarikat ile yaşadığımız güzellikleri anlayamayanlar bizlerle uğraşmaya başladılar. Bizler hiçbir zaman makam mevki peşinde koşmadık.

Bizleri İsmailağa vakfına çağırdılar sizin hakkınızda karar verildi dediler. Bizi konuşturmadılar sizlerin konuşmaya hakkınız yok dediler. Bu olay böyle 15 sene sürdü insanlar medreselerimizden çocuklarını aldılar, camiamız çok şey kaybetti.

Şu konu çok önemli biz hocamız ile beraber şeriata, tarikata Efendi Hazretlerimizin ideallerine zerre kadar hiçbir eksik getirecek bir hal görmedik. 15 senedir hocamız ile beraberiz hiçbir sıkıntı görmedim.

Fitne ile alakalı orta yol bulunmazsa bu fitne ateşi inat ile devam ederse yarın kendinizden sonraki nesillere fitne ile dolu bir miras bırakmış oluruz.

Biz kurum olarak son nefesimize kadar Sultanımızı kesinlikle bırakmayacağız. Cemaatimizi yedirmeyeceğiz.

Yorum yapın