Hayatı Durdurundan "Çark" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hayatı Durdurundan “Çark”


Dünya genelinde yaptığı gerek ekonomik gerek teknolojik gerekse istihdam olarak yollar, köprüler ve havaalanları gibi ciddi bir sıçrama yapan Türkiye’mizin ilerleyişini durdurmak için dışardaki kirli ellerden aldıkları destekle gezi adını verdikleri çirkin bir eylem gerçekleştirmişlerdi.

Sözde ağaç sevgisine bürünmüş bu Tabiat Çeteleri, taş üstünde taş bırakmayarak İstanbul’u birbirine katmış, yaşlısı genci birçok insanı sokağa dökerek ortalığı yakıp yıkmışlardı.

Amaçları memleketin ilerlemesine balta vurmak olan bu güruh, ülkede meydana gelen bu gelişimlerin sağ diye tabir edilen dindar kesimden gelmesini belli ki hazmedememişti.

İçlerindeki bu kin ve hasetle aylarca ülke gündemimizi beyhude emelleri için işgal etmiş, memlekete ciddi zararlar vermişlerdi. Verdikleri gazla sokağa döktükleri birçok gençten birisi yaşanan kargaşa sırasında hayatını kaybetmiş, olaylar çığırından çıkmıştı. Ne yazık ki aralarında sanatçı sıfatıyla da birçok kimsenin yer aldığı bu eylemlerde ölen genç içinde ekmek almaya gidiyordu kılıfı uydurularak çıkarılan bu isyana masumiyet hırkası giydirilmeye çalışılmıştı.

Kısa zaman önce bu “Kindar Kesimin” sözde sanatçı tetikçileri kamera karşısına geçip ” Hayatı Durdurun” çağrısı yaparak içlerindeki öfkenin bitmediğini insanlara ilan etmişler, hemen arkasından da iki cani tarafından, eylemde ölen gencin cinayetini çözmek için gece gündüz çalışan savcımız Mehmet Kiraz şehit edilmişti.

Kendilerine sanatçı diyen, yıllarca vatan bayrak sevgisiyle insanlarımızı kandıran, sanatçı maskelerinin altında halkımızın inancına küfreden saygıdan ve sevgiden yoksun bu azmettiriciler mahkeme de geri adım atarak olayla ilgilerinin olmadığını söylüyorlar.

Ancak insan soramadan geçemiyor. Günahsız bir savcımızın odasını basıp rehin alan, alnına dayadıkları silahla sosyal medyada şov yapan bu teröristlere, bu azgınlara, bu canilere neden terörist diyemem şeklinde açıklama yaptınız? Bunlar sizin tetikçileriniz olduğu için olabilir mi? Yıllardır ekmeğini yediğiniz, yalanlarınızla, sahte kimliğinizle kandırdığınız bu millete hainlik değil mi bu yaptığınız? Nerde sizin insanlığınız nerde vicdanınız? Nasıl bu eylemle alakanız yok?

Artık milletin gözünün içine baka baka insanları aldatmayı bırakın. Yaptırdığınız daha doğrusu yaptığınız bu cinayetin elbet bir bedeli olmalı. Öyle bir bedel ki hem bu dünyada hem de ahirette ödeyeceğiniz bir bedel.

Unutmamak gerekir ki Allah ihmal etmez fakat mühlet verir. Biz yine Müslüman şefkatiyle Rabbimizden bunların hayırlıca ıslahını ve hidayetini niyaz ederiz.

Adalete davet bizden, hüküm adil olan Rabbimizdendir.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın