Kamuoyunun Dikkatine! | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kamuoyunun Dikkatine!


kamuoyunun-dikkatine-baslikSon günlerde camiamız içerisinde birlik ve beraberliğin, kardeşlik ve samimiyetin zedelenmesi ve fitne ateşinin körüklenmesi ile tekrar canlanan, Fatih Medreselerini karalama, lekeleme, her türlü boykot, tecrit vs. çirkin ifadelerle kurumumuzu hedef tahtasına oturtma ve bu fitne oyununu her türlü yollarla yeri geldi camilerde kürsülerde, sohbetlerde, sanal âlemde video ve yazılarla saldırdığınız halde önüne gelenin, ağzı olanın konuştuğu, kahve köşelerinde, çay ocaklarında, teke tek ikna odalarında, ellerine geçen her fırsatta olur olmaz, önünü görmeden, bu söylediklerim nereye gider hesap etmeden ileri geri konuşan, basireti kapalı olan ihvan abilerimiz ve kardeşlerimiz bugüne kadar saldırmış olduğunuz adeta linç etmek için gece gündüz demeden bütün gayret ve imkânlarınızla, hocası ve talebesiyle adeta bir düşman haline getirdiğiniz bu ortamda, bugüne kadar çekilen sıkıntılar, kaybedilen emekler, ortada kalan sahipsiz yüzlerce talebeler, türlü yollarla bu camiadan uzaklaştırılmış nice hocalar ve temiz saf niyetli olup bu camiaya gönül veren nice insanları bu camiadan uzaklaştırmış ve aile içi meseleleri gündeme taşıyarak en çok zararı kendi kendimize vermiş olduk.

 

Bizler bugüne kadar bu saldırılara asla ve kata aynı şekilde cevap vermeyi bırak, bilakis olgunlukla sabrederek, “Kol kırılır yen içinde kalır” ifadesi çerçevesinde sessizliğimizi muhafaza edip, camiamızın daha büyük zarar görmesini ve daha büyük sıkıntılardan korumak için yeri geldi kan içtik ama kızılcık şerbeti gösterdik misali bazı tatsızlıkların ve taşkınlıkların önüne geçtik.

 

Ama bazı basiretsiz ihvan abilerimizin ifadelerinden kendini bilmez birkaç cahil bu durumdan kendine vazife çıkararak olası bazı istenmeyen sıkıntılara ve tatsız olaylara sebebiyet verirse bunun hesabını ve vebalini hem dünyada hem de Mahkeme-i Kübra’da kim ödeyecek?

 

Bizler Fatih Medreseleri olarak tüm kamuoyunun bilmesini isteriz ki, “Bizim yaptığımız çalışmalarda, eğitim verdiğimiz medreselerde, Türkiye genelinde düzenlediğimiz konferanslarda, haftalık mutad sohbetlerimizde, sosyal ve kültürel her türlü etkinliklerimizde, kılık kıyafet olarak, Efendiye karşı saygı ve muhabbet olarak, Efendinin idealinden, şuurundan ve çizgisinden zerre kadar taviz vermeden Tüm Türkiye’de ve Dünyada Efendiyi en güzel şekilde temsil etmekten, onur ve kıvanç duyarız. Onu temsil etmek ve O’nun davasında yürümek ne büyük bir devlettir.

 

Bizim hakkımızda bugüne kadar kullanılan onca ifadelerin aslı ve hakikati bizlerde bulunmamaktadır. Efendiye olan bağlılığımız hakkında kimse hüküm verme yetkisinde olamaz ve kimseye bu yetki bugüne kadar verilmemiştir.

 

Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açmak Efendi Hazretlerimizin en büyük ideali ve hedeflerinden biridir. Bunu hayata geçirebilmek için bu uğurda mücadele etmeye ve hedefe doğru yürümeye devam edeceğiz.

FATİH MEDRESELERİ

Yorum yapın