Karanlık Eller Anayasa Çalışmalarını Gölgelemeye Çalışıyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Karanlık Eller Anayasa Çalışmalarını Gölgelemeye Çalışıyor


dsc_0001

Fatih Medreseleri Regaib Kandili’nde program düzenledi. Programa katılanlar arasında Fatih Medreseleri ile beraber ortak Anayasa hazırlığı yapan STK dernek başkanlarından katılanlarda oldu.

 

PROJE OLUMLU

 

Programdan sonra Dernek Başkanlarıyla değerlendirmeler yapıldı. Değerlendirme de İstanbul’un 39 ilçesine 39 örnek cami projesinin adım adım hayata geçirileceği ve kamuoyunda da bu projenin çok olumlu karşılandığı konuşuldu.

 

İstanbul İlim ve Hizmet Derneği Başkanı Resul Kaynar Hoca’nın Anayasanın şu anki hazırlık aşamasındaki durum ile alakalı sorduğu bir soru üzerine Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi şöyle dedi; “Olaylara dar pencerelerden bakmamak gerektiğini vurguladı. Türkiye yeni Anayasa çalışmalarını hızlandırıp maddeler yazmaya başladıkça, karşı olan karanlık odakların hemen harekete geçtiğini ve menfur eylemler düzenleyerek adeta hükümete mesaj verme çabası içerisindeler. Türkiye’nin gündemini sürekli olarak terörle meşgul ederek Anayasa konusunda ilerlemesinin önüne sürekli farklı gündemler çıkarılarak yeni Anayasanın sürekli ikinci üçüncü plana atılarak hızının kesildiğini” ifade etti.

 

TOPLUMUN ÇİMENTOSU DİN, GÜVENCESİ YENİ ANAYASA OLMALI

 

“Anayasa çalışmalarının bütün eylemlere rağmen hükümetin aynı karalılık ve azimle adımlarını atması gerektiğini, Türk toplumunun dini gereklilikleri ön planda tutan ve her kesimi kucaklayan, dini yaşantının önündeki engelleri bertaraf eden bir Anayasa yazılması Türkiye’nin yeniden şahlanıp dünya üzerinde söz sahibi konuma getireceğini” ifade etti.

 

Program Anadolu İlim Hizmet Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Boyaci Hocanın şu ifadesiyle sona erdi; “Fatih Medreseleri ve STK’lar olarak hazırlanıp sunulan Anayasa teklifinde İstanbul başkent olsun, Askeri yargı kalksın, Eğitim sistemi değişsin, Diyanet İşleri Başkanlığı Bakanlık olsun gibi önerilerde bulunduk. Bunların bir kısmı da takip ettiğimiz üzere hayata geçmeye başladı” dedi.

 

 

 

 

Yorum yapın