Mehmet Akdemir Hoca İddef'in Ankara Programını Değerlendirdi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Mehmet Akdemir Hoca İddef’in Ankara Programını Değerlendirdi


Fatih Medreseleri heyet kurulu üyelerinden ve Ankara ve çevre iller sorumlusu Mehmet Akdemir hoca 24 Mayıs 2014 Cuma günü İddef’in Ankara’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlediği Ümmetin Renkleri Türkiye’de Buluşuyor programına katıldı.

Programa katılan hocamızın teşekkür ve tavsiyeleri;

Öncelikle İddef’in yapmş olduğu güzel çalışmadan dolayı kendilerini tebrik ederim. Allah’ım razı olsun.

Binlerce kilometre uzaklara gidilmiş ve oralarda Sultanımızın idealleri, Kur’an’ın nuru ulaştırılması çok büyük bir güzelliktir. Bu büyük başarının meyvesi Türkiye de gösterilmeye çalışılması da güzelliğe güzellik katmıştır.

Bir katılımcı olarak her şeyi çok güzel ve başarılı buldum. Fakat daha başarılı daha mükemmel programlar için birkaç detaya dikkat edilmesini uygun görüyorum.

Öncelikle binlerce kilometre uzaklıktan gelen hoca ve talebelerimize açık renk cübbe giydirilseydi ve hocalarla talebelerin renkleri yine farklı seçilseydi daha güzel olurdu. Örneğin hocalara beyaz, talebelere krem rengi gibi.

Efendi Hazretlerimiz (k.s.) adına telefon veya telgraf ile bir teşekkür konuşması yapılsa idi güzel olurdu.

Bütün talebelere yoğun olarak aşır okutmak yerine Arapça değil de kendi dillerinde İslam’ın, imanın şartları vb. söyletilip hocaları tercüme etseydi.

Talebe ve hocalardan biri İddef ile tanışmasını ve İddef’in kendilerine kazandırdığı güzellikleri kısa olarak anlatsaydı.

Sultanımıza minnettarlık teşekkürü yapılsaydı.

Şunu da not olarak söylemek isterim ki teşekkür konuşmasında, dua ve diğer konuşmalarda İddef’in çalışması ön plana çıkarılmaması beni derinden üzdü.

ABDULMETİN HOCA MUHTEŞEM PROGRAMI KATLETTİ

Özellikle binlerce kilometre uzaklıktan gelip de Abdulmetin Balkanlıoğlu hocanın konuşmasından dolayı kendisine söz hakkı verilecek olan hocamızın konuşması niçin iptal edildi.

Yüzlerce insan kilometrelerce uzaklardan gelen hoca ve talebelerinin başarılarını güzelliklerini görmek isterken konuşmasına hazırlanmadan çıkan onlarca konuya değinen o müthiş çalışmaya hiç değinmeyen Abdulmetin hocaya şaşırmamak elde değil. Bir taraftan maksadı anlaşılmayan konularla konuşmayı uzatmak yerine veya kendisini ön plana çıkarmak yerine binlerce kilometre uzaktan gelen hoca ve talebelerinin güzelliklerini, öğrendiklerini, kazandıkları ahlakı ve İddef’in başarısına değinseydi daha uygun ve tatlı olurdu.

Bununla beraber geriden gelen gençlerin önünden çıkılırsa ne güneşler olduğunu hep beraber göreceğiz.

Birde İddef’teki abilerime tekrar hatırlatmak isterim. Hoca ve talebelerimize hediye bölümü o kadar üzücü oldu ki dediyelerin dağıtıldığı esnada kimse kalmamış yalnız sahnedekiler kalmıştı. Bu programa lüzumsuz kişilerin çıkmasından kaynaklandı herhalde. Hatta bir buçuk saat insanları esir eden Abdulmetin hoca dahi hediye merasimine katılmadan ilerlemiş başka bir karede mankenler gibi boy göstermeye çalışmıştır.

Renkler buluşmasında Ankara’nın talebeleri de çıksaydı. Türkiye’deki talebelerin nasıl yetiştiği de gösterilebilir hem de siyah beyaz karışımı olurdu. Daha güzel olmaz mıydı?

En netice çalışmayı takdirle yad eder Sultanımıza, camiamıza yakışır büyük organizeleri bu işi bilen ve daha önce yapan kardeşlerinizle paylaşmanızı temenni ederim.

Yorum yapın