Öğretmek Kolay, Eğitmek Zor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Öğretmek Kolay, Eğitmek Zor


Fatih Medreseleri Heyet üyeleri Florya’da toplantı düzenlediler. Toplantı da yaz kurslarının başlaması ile ilgili değerlendirmeler yapılarak, başvuru talebenin çok olması hasebiyle ek kontenjanın açılması kararlaştırdı.

 

SON 3 SENE’DE DİSİPLİN CEZASI ALAN 9 BİN 736 ÖĞRENCİ VAR

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi kendisi yöneltilen bir soru üzerine şunları söyledi; “Türkiye’deki okullarımızda eğitim sistemi çarpıklıklar içerisinde devam ediyor. Okula giden çocuklarda suç oranı artıyor. 2009, 2010 ve 2011’de okullarda yaşanan sarkıntılık, taciz, hakaret, tehdit gibi suçlardan 9 bin 736 öğrenciye disiplin cezası verildiğini açıklandı. Bu açıklamadan da görüldüğü üzere ciddi sorunlarımız var. Öğretmek kolay, eğitmek zordur” dedi.

 

İKİ TÜRLÜ SIKINTI VAR

 

Çocuğa bilgi verebilirsin ama eğitemezsen, o çocuk öğretmenine karşı gelir. Hatta söylemeye dilim varmıyor ama bıçak çeker, döver söver bile. Bunun tam tersi örnekler de var. Talebesine sarkıntılık eden, döven, söven öğretmenler var. Şu anki sistemde iki türlü sıkıntı da var.

 

Eğitim vermeye öğretmenlerden başlanmalı ki öğretmen aldığını talebesine güzel sunabilsin ve o öğrenci ülkesine, milletine yararlı bir evlat olsun. Ancak sen çocuğunu hafız yapmak istediği için okula göndermeyen babaya günlük 15 TL, yıllık 3.200 TL ceza kesilirse, beğenmediğimiz Yahudi’nin uyguladığı haremlik müfredatı uygulamazsa, başında takke var diye öğrenci velisini aşağılanırsa hiçbir şeyi değiştiremez. Bilakis suç oranları ve başarısızlık artarak devam eder.

 

Hoca Efendi sözlerini; “Bizler okullarda İslami terbiye ve şuuru aşılamazsak Allah’tan korkmayan öğrenci veya eğitmen birbirinden korkar mı? Birbirine saygı duyar mı?” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Toplantı 12 Ağustos 2012 Pazar günü Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılacak olan büyük icazet merasiminin projelendirme çalışmasının yapılmasıyla sona erdi.

 

Yorum yapın