Seçim Öncesi Dikkat! | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Seçim Öncesi Dikkat!


31 Mart 2015 salı günü eli kanlı terör örgütü DHKP-C’li 2 terörist katili tarafından Türkiye’yi yasa boğan bir cinayet işlendi.

Vatanımıza kasteden, milli birlik ve bütünlüğümüzü tehdit eden, masum bir vatandaşımızı, kıymetli bir savcımızı şehit eden bu teröristlerin işlemiş oldukları cinayet, masumane ve haklı bir  eylem olmayıp, kanlı bir terör cinayetidir. Ve bu cinayeti işleyenler de eli kanlı teröristlerdir. Bir kere baştan bunun çok iyi bir şekilde anlaşılması gerekir.

İşlenen bu cinayeti adalet arayışı olarak görmek, eli kanlı teröristlerin cinayetine ortak olmak demektir.

Üzülerek ifade etmek isteriz ki, savcı Mehmet Selim Kiraz’ın katledildiği bu cinayet karşısında, tüm Türkiye olarak hepimiz kötü bir sınav vermiş olduk: kimimiz bu sınavı kazanırken, kimimizde açıkçası kaybettik.

Görevi başındayken 8 saat rehin alınarak, eli kanlı terörist katiller tarafından zulmen öldürülen şehit savcımızla, eli kanlı teröristleri aynı kefede değerlendiren alçak açıklamalar; gafletten öte ancak ihanet ile izah edilebilecek açıklamalardır.

Maalesef bu ülkede sanatçı ve siyasetçi diye geçinip de; “devlet infazı, ellerinden kan damlıyor, öldürülen 2 genç, savcıyı rehin alıp, adalet arayan iki gencin polis tarafından öldürülmesi, yaşama hakkının ihlalidir.” diyerek tweet ve mesaj atanlar, şehit savcıdan yana olmaktansa, eli kanlı teröristlerden  yana olduklarını gösteren bu kimseler; aslında ne tür  hain ve sinsice bir kumpasın içinde olduklarını da milletimize göstermiş oldular.

Daha önceki yazılarımızda da beyan ettiğimiz üzere; dış güçler tarafından tezgâhlandığına inandığımız bu tür provokatif saldırı ve eylemlerin, seçim atmosferine girdiğimiz bu günlerden itibaren, seçimlere kadar yapılabileceğini tahmin etmekteyiz.

Ülkemizin ve milletimizin Suriye, Irak, Yemen ve benzeri ülkeler gibi bir iç savaşın içine çekilmek istendiği bu gibi hadiseler karşısında, daha duyarlı davranarak, millet olarak topyekûn birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen bölücülere fırsat vermemeliyiz.

Bu gibi hadiseler hiçbir gerekçe göstermeden öldürülenin kişiliğine, kimliğine, siyasi düşünce ve dünya görüşüne göre bir ayrıma tabi tutmadan, iktidarıyla muhalefetiyle parti ayrımı gözetmeden, sadece insan olmasına, mağdur ve mazlum olmasına ve zulmen öldürülmüş bir can olmasına bakarak; milli birlik ve beraberliğimize, vatanımızın bütünlüğüne hep beraber sahip çıkmamız gereken hadiselerdir.

Allah’u Teâla’dan, milletimize bir daha böyle acılar yaşatmamasını dileriz.

Birlik ve beraberlik adımlarını atmak bizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın