Tatlı Bir İkaz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Tatlı Bir İkaz


Rahman ve Rahim olan Allah’ın (c.c.) adıyla başlarım…

 

Öncelikle, her şeyi yoktan var edip hayat veren, bizleri varlıkların şereflisi yapan, şereflilerin en şereflisi Hz. Muhammed Mustafa’ya (s.a.v.) ümmet kılan ve o ümmetin içinde en şerefli insan olan Efendi Hazretlerimize (k.s.) manevi evlat olma güzelliğini bahşeden Yüce Mevla’mıza sonsuz şükürler olsun.

 

Bu yazı, bize karşı yapılan haksız ithamları kabullenmek istemeyen ya da atılan iftiraları kaldıramayan bazı arkadaşlarımızın şahsıma yönelttikleri; “Hocam neden susuyorsunuz? Neden bir şeyler söylemiyorsunuz? Ya da neden bir şeyler yazıp bunu kamuoyuyla paylaşmıyorsunuz?” gibi soruların, son bulması adına kaleme alınmıştır. Arkadaşlarımızın yoğun talepleri doğrultusunda yazdığımız bu yazı, ilk ve son olma niteliğindedir. Yoksa atılan iftiralara karşı sabrederek susmayı ve Efendi Hazretlerimize (k.s.) yakışır ölçüde çalışmayı daha uygun gördüğümü belirtmek isterim. Eğer bu çocukça tavırlara karşılık vermiş olsaydım, Efendi Hazretlerine (k.s.) en büyük ihaneti o zaman yapmış olurdum. Mevla’m hepimizi böylesi bir duruma düşmekten muhafaza etsin.

 

Hakkımız Helal Olsun!

 

Değerli kardeşim, şahsıma yönelik iftiralar yaklaşık on üç yıldır devam etmektedir. Vahdet-i vücut ekolünü benimsemiştir, tasavvufu bozacaktır, şeyhlik iddia ediyor, kendisine rabıta yaptırıyor gibi safsatalarla yıllardır saldırılara maruz kaldım. Bir insanın, arkasından konuşulmasına rağmen sessiz kalması dışarıdan bakıldığında kolay gibi gözükebilir. Kıymetli kardeşim, yıllardır aynı iftiraların tazeliğinin korunarak gündemde tutulması ve buna rağmen hiç karşılık vermeden sabırla suskunluğun korunması, hele de insanın en sevdiği kişi olan Efendi Hazretleri ile imtihan edilmesi hiç kimseye kolay gelmesin. Bu oldukça zor bir durumdur. Bunu ancak o sıkıntıyı çeken bilir. Olsun! Hiç önemli değil! Arkamızdan kim konuşursa konuşsun, hakkımız helal olsun!

 

En Büyük Hainlik

 

Sevgili kardeşim, iftiraların mahiyetine bakıldığında hiç kimsenin bir şey anlamadığı görülecektir. Gerçi fitneyi öne sürenlerin hangi amaca hizmet ettikleri ortadadır. Onlar için önemli olan, insanların ne anladığı değil, fitnenin hâkim olmasıdır. Fitne hâkim olmalı ki karışıklık sürekli var olsun. Bu gün Hızır Hocamızı ve Bayram Hocamızı şehit eden zihniyet, farklı bir açıdan propaganda yaparak cemaatimizi yıpratmak istemektedirler. Cemaat içi kavgaları ve ayrılıkları sürekli canlı tutmak isteyenler, emin olun ki Efendi Hazretlerimize (k.s.) ve cemaatimize en büyük hainliği yapmaktadırlar.

 

Cemaatimizin Başarısını Gölgelemek İstiyorlar

 

Aziz kardeşim, dikkat edersen sürekli içerden ve dışardan cemaatimize yönelik sözlü ve fiili saldırılar yapılmaktadır. Bu saldırıların tek bir amacı var, o da İsmailağa camiasının maddi ve manevi başarılarını gölgelemek. Bilindiği üzere Efendi Hazretlerimizin (k.s.) 42 ülkeden 300 küsur ulemanın ve Allah dostunun ittifakıyla 21. Yüzyılın müceddidi ilan edildiği ödül töreni İnönü Stadında geniş bir halk kitlesinin katılımıyla gerçekleşecekti. Ama maalesef şer odakları bunu engellediler. Böylesi muhteşem bir hadise ne yazık ki bir otelin seminer salonuna hapsedildi. Şer odakları sürekli çalışmaktadır. O yüzden bize düşen fitne ve iftiralara çanak tutmak değil, Efendi Hazretlerinin (k.s.) buyurduğu ölçülerde çalışmaktır. Bu kötülük ancak samimiyetle, azimle, birlik ve beraberliği muhafaza ederek çalışmakla bertaraf edilebilir. Bundan başka çıkar yol yok.

 

Velev ki İftiralar Doğru Olsun

 

Kıymetli kardeşim, her şeyi bir kenara bırakarak, hakkımda atılan iftiraların bir an için doğru olduğunu düşünelim. Bu hadise şuna benzemektedir. Diyelim ki bir kula, Allah (c.c.) tarafından sevilmediği ve cehennemlik olduğu bildiriliyor. Sizce bu durumda kul ne yapmalı? Allah (c.c.) beni sevmiyormuş hem de cehennemliğim, o halde kendime başka bir Allah (c.c.) bulayım mı demeli? Elbette hayır! Peki, bu kulun yapması gereken ne? Elbette ki boyun bükerek; “Sensin Ya Rab! Senden başka gidecek kapım yok!” diyerek kulluğa devam etmektir. İşte bu minval üzere bize düşen de Efendi Hazretlerine (k.s.); “Efendi Hazretleri (k.s.) senden başka Efendi yok!  Gidecek başka yerim yok!” diyerek, kapısında köle olmak ve hizmet etmektir.

 

 

Samimi Olan Kazanacak

 

Bu yazı on üç yıllık suskunluğun bozulması olarak algılanmamalıdır. Ayrıca bu yazıyı birilerini ikna etme kaygısıyla da yazmış değilim. Bunca yıllık suskunluğumuz, atılan iftiraları kabullendiğimiz anlamına da gelmiyor. Suskunluğumuzun tek sebebi var o da Efendi Hazretlerimize (k.s.) ve bu yüce kapıya karşı edepsizlik etmek istemeyişimizdir. Bu hususta kalben müsterihim.

 

Efendi Hazretlerinin (k.s.) kimi ne kadar seveceğine nasıl karar veremiyorsak, kimi ne kadar dışladığına da karar veremeyiz. O Efendi ki (k.s.), Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ahlakındadır. Sevdiği hiçbir müridini terk etmez! Ayrıca hiç kimse insanların, Efendi Hazretlerine (k.s.) olan samimiyetini, teslimiyetini, ideallerine sahip çıkışını ve bakış açısını değerlendirme salahiyetine sahip değildir. Kendine bu işi görev edinenler, yarın mahşer gününde hesapların inceden inceye görüleceği o büyük mahkemede yaptıklarının karşılığı muhakkak alacaktır.

 

Masum Bayraktar olarak hakkımda ne kadar sözlü ve fiili saldırılar yapılırsa yapılsın, benim düsturum Efendi Hazretlerimizin buyurduğu üzere “Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açın size Kur’an nurunu söz veriyorum” sözünü yere düşürmemektir. Tüm çalışmalarımız, bu doğrultuda devam edecektir. Zaman dedikodu ve iftira üretme zamanı değil, çalışma zamanıdır. Biz bu kapıya şeyh olmaya değil, köle olmaya geldik. Kölenin, Efendisi karşısında hiçbir hükmü yoktur. Efendi ne derse köle koşulsuz hizmet etmelidir. Kim Efendi Hazretlerine samimi olarak bağlanıp çalışırsa o hem bu dünyada hem de öte dünyada kazançlı çıkacaktır.

 

Son olarak şu ikazı yapmak istiyorum. Sevgili kardeşim sakın ola unutma!  Fitne dışı tatlı, içi zehir olan bir meyveye benzer. Başta gelen tatlılık, zamanla zehre dönüşür. Ve o zehir sonunda insanı helak eder.

 

Mevla’m hepimizi fitnenin tuzaklarından muhafaza etsin. Efendi Hazretlerimize (k.s.) layık hizmetkâr eylesin.

 

 

Yorum yapın
  1. murat bayaral diyorki;

   Bu aciklamada herseyiniz gibi mukemmel ve eksiksiz.Zaten bu fitneyi cikaranlarda sizin EFENDİ HAZRETLERİMİZE olan bagliliginizi ve taviz vermeyisinizden korkuyorlar.Rahatlarini kaciracak bir idareci oldugunuzun bilincinde olduklari icin tirmaliyorlar.Butun dunyadaki herkesin kalbine kur an nuru girsin diye calisan birine niye bunlari yapsinlar ki
   Rabbim Efendi hz. Ve sizin hizmetinden bizi ayirmasin.Ahirettede.Ama Hocam sizde hic bos durmuyorsunuz.Ne yapsin garipler. Fitne yaptikca dibe vurdular siz sustukca tavan yaptiniz.Bir an once susup isine bakmalilar.Efendiyi biraz taniyan insan Efendiye ragmen bu kadar basarili olunamiyacagini anlamalidir. Rabbim istikametinizde bizede yer verir insaallah.MURAT BAYARAL

  2. rümeysa inci diyorki;

   Alllah razı olsun bu açıklamayı yaptığınız için.bizim hocalara laf anlatmaktan yorulmuştum..müminler ne hale geldi araştırmadan birisinin sözüyle kardeşini karalıyabiliyor..peygamberimizin sözünü hiç kümse dinlemiyor veya dinlemek istemiyor..gözünle gördüğüne yarım kulağınla duyduğuna hiç inanmıyacaksın..biz bir cemaat birbirimize düşersek nasıl dünyada müslüman birliğinden bahsedebiliriz..mevlam fitneden müslümanları korusun..en çok korktuğum şeydir..Allah sizlerin çalışmalarını kat kat artırsın..Allah yardımcınız olsun kardeşlerim..

  3. ömer faruk bayaral diyorki;

   Hocam size bin kere helal olsun beni ve ailemi Kuran yolunda eğitiyorsunuz.Hafızlık yapmama sebep sizsiniz.Ailemize huzur ve mutluluk verdiniz.Ben sizi de Efendi hz.lerini de çok seviyorum.Biz Efendi hz.lerini sizinle tanıyıp sizinle seviyoruz.Fitnecilere de şunu söylemek istiyorum.”BEN 7 YAŞINDAYIM.BEN HOCAMI ÇOK İYİ TANIYORUM AMA SİZ HİÇ TANIYAMAMIŞSINIZ.”ellerinizden öperim hocam.Bütün talebeler arkanızdayız.

  4. hıkmet kahrıman diyorki;

   s.a. istanbulda ve anadoluda 173 medrese binlerce talebe yüzlerce hoca onbinlerce gönülveren işte manzara ortada konuşmaya ne hacet daha iyisini yapabiliyorsan budur marifet hocam allah sizden razı olsun.

  5. Mehmet ÇUKURLU diyorki;

   Sekamun aleykum
   Hocamin yapmış oldugu açıklama cok mutmain edici. Aslında bunlari fazla konuşmaya gerek yok bu fitneleri kİm yapıyorsa onlar hocamızı daha iyi tanıyorlar ama onlar “artik girdik bu yola fitneye devam” firavun misali Musa as peygamber olduğunu biliyordu ama ” artik bu yola girdik geri dônüs yapamam diyordü ” simdi hocama fitne yapanların misali buna benzedi. Hocamı bizden daha iyi tanıyanlar sizler hocamin din adına yapmis oldugu mücadeleyi kıskanıyorsunuz. Kıskanmayın gibta edin ki Allah c.c. Size de nasib etsin. Neredeyse hafız yetişmesin diyeceksiniz de iste sonra insanlar ne der diye bu yonde rotanızı çizip fitneye devam diyorsunuz. ALLAH C.C. sizlere biran once kendinize gelmeyi ve efendi hazretlerimizin k.s kıymetini bilmeyi nasib etsin.YAKİNDA DÜNYADA MUSLUMAN KALMAYACAK BUNLAR FİTNEYLE UĞRAŞIYOR ZATEN KAFİRLERLE MÜCADELEMİZ VAR BİRDE FİTNEYLE UĞRAŞMAYALIM. ALLAH C.C HOCAMDAN RAZİ OLSUN VE YARDIMCISI OLSUN. EEE BUYUK İNSANLARIN İMTİHANI BUYUK OLUR. BİRDE DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN SON YÜZYILIN MÜCEDDİDİ EFENDİ HAZRETLERİMİZE HERSEYİNİ ADİYAN BUTUN ZERRESİYLE EFENDİYE AŞIK OLAN HOCAMA SESLENİYORUM BİR İNSAN YER YÜZÜNDE KİMİ COK SEVERSE ONUNLA İNTİHAN EDİLİR. BİZLER SİZİN EFENDİYE AŞKINIZI BİLİYORUZ HOCAM. Allah’a emanet olun.

  6. selim ulusal diyorki;

   Hocam Allah sizden Razı Olsun. Açıklamanızı okuduğumda, Bu Fitnelerin çıktığı ilk günden bu güne kadar olan süreci gözümün önünden geçirdim. Hocam sizi zerre kadar Tanımıyorlar Bilmiyorlar. Bilselerdiki size yapılan bunca karalamalara rağmen bizlere, Aman Arkadaşlar onlar bizim Hocalarımız, İhvan Kardeşlerimiz, Efendi Hz. manevi evlatları diye Telkin ettiğinizi.Bilselerdi İhvanda fani olmayan Şeyhinde fani olamaz inceliğini bizlere heran hatırlattığınızı.Bilselerdi Efendi Hz.lerimizin İhvanını Efendiye nasıl şikayet edeyim. Buda bizim imtihanımız bize ancak sabretmek düşer büyüklüğünü gösterdiğinizi.Ama önemli değil sizi Allah ve Efendi biliyor. Biz biliyoruz.

  7. köksal polat diyorki;

   esselamu aleykum hocam hizmetlerinizi ve gayaretlerinizi göruyor sizi ALLAH cc için seviyoruz.s.a