Türkiye Hafızına Sahip Çıkacak Mı? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hafızına Sahip Çıkacak Mı?


re

10.07.2012 tarihinde Cihan Vakfı Mekke Mescidinde düzenlenen programda Fatih Medreseleri heyet üyelerinden Mesut Özdemir hoca sohbet etti.

 

4+4+4 Eğitim sisteminin hafızlığın önünü açacağı düşünülürken, tam engel oldu. Ülkemizdeki eğitim sistemi, gelişmemiş ülkelerdeki eğitim sistemidir.

 

Bakanlarımız ve Başbakanımız devamlı vurgulayarak hep şu sözü kullanıyorlar Türkiye büyüdü ülkemiz gelişti her şey değişti diyorlar. Bu eğitim sistemi ülkemize yakışmıyor evde eğitim sistemine geçilmeli. Daha çok büyümek için daha çok yenilik gerekir. Millete ceza vererek mecbursun istediğin yerde değil istediğim yerde okutacaksın diyerek değil.

 

Gözümüz gibi baktığımız yavrularımızı, kızlarımızı nasıl çarpık bir sisteme teslim edelim. Teslim edemeyiz küçücük daha körpecik kızlarımız yavrularımız taciz edilirken Nasıl 4+4+4?

 

ESER DEĞİL ŞAHESER YETİŞTİRİYORUZ

 

150 Hafız, 150 Hoca’nın 12.08.2012 tarihinde Abdi İpekçi Spor Kompleksinde düzenlenecek İcazet Merasiminin sistem için, hafızlık için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Mesut Hoca Ey Cemaati Müslimin hepiniz davetçisiniz, siz davet edensiniz, ev sahibisiniz, bu işin öncülerisiniz. Hafızımıza, Hocamıza, Dinimize, eserlerimize sahip çıktığımızı, hafızlığın sahipsiz kalmadığını tüm dünyaya göstermeliyiz. Gelin görün böyle hafız görmediniz, bizim işimiz yetiştirmek, sizin işiniz sahip çıkmak diyerek Özdemir Hoca şöyle devam etti İncil’i ezbere bilen yoktur, Tevrat’ı da ezberleyen yoktur Zebur-uda.

 

Kur’an-ı Kerim’in nasıl ezberlendiğini Mevla’mızın ikramını gelin hep beraber görelim ve bu işin önünü açalım hakkımızı isteyelim.

 

Program musafaha ile sona erdi.

 

 

Yorum yapın