Türkiye Hafızına Sahip Çıkıyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hafızına Sahip Çıkıyor


Fatih Medreseleri’nden Yine Yeni Bir İlk

 

Türkiye’de bir ilk olarak düzenlenecek olan 150 Hafız ve 150 Hocanın İcazet Merasimi ve Kur’an-ı Kerim Ziyafetine Teşriflerinizi bekler, Siz değerli dostlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

Eser değil şaheser yetiştiriyoruz

 

Tarih ve Saat: 12 Ağustos 2012 Pazar 14.00

Yer: Abdi İpekçi Spor Salonu

 

 

 

NEDEN BÖYLE BİR ORGANİZASYON?

 

 

HAFIZLIK VE ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKMEK;

 

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan, hepsi birbirinden farklı kişilik ve özelliklere sahip olan yavrularımızın en güzel şekilde Kur’an-ı Kerimi hıfz etmelerini sağlamış ve bu kutsal vazifeyi başarıyla tamamlayan genç hafızlarımızı ve ebeveynlerini taltif etmek ve bu yola gönül vermiş daha nice yavrulara bu mukaddes hafızlık vazifesini sevdirmek ve teşvik etmek amacıyla daha geniş kitlelere ulaşabilmek ve “Hafızlık” sisteminin bitmediğini ve bu nurlu yolun kıyamet sabahına kadar devam edeceğinin şuurunu halkımıza verebilmek amacıyla böyle büyük bir organizasyon tertip edilmiştir.

 

 

 

 

Yorum yapın
  1. kenan yılmaz diyorki;

   allahü teala hizmetinizi makbul ve daim etsin inşallah

  2. ali tuna diyorki;

   Kuranı ezberleyen hafız değil Kuranı yaşayacak adam yetiştirmektir marifet! Kuranı anlamadan okumanın kime ne faydası var azizler? Kuran anlaşılmak ister, herkes seviyesine göre onun mübin sıfatından faidelenmelidir.Tanıdığım öyle hafızlar var ki okey masasından kalkmıyor.Bilginize.

  3. furkan diyorki;

   http://www.tnthaber.tr.gg sizleri yayınladık inşAllah yararımız dokunur.

  4. ALİ DUMAN diyorki;

   öğrencilerinizden biri için şiir yazdım.Yıl ikibin on iki,Aylardan haziran,Bir derviş geldi yaşı on iki,Başında takke ayağında şalvar,Yüzünde ALLAH nuru,Sakin ,huzurlu mutlu,Huyları peygamber huyu,Tatlı sevimli olgun,Yerlerin ve göklerin,Dağların ve taşların,Kabul etmediği sözlerin,Hepsini yüklemiş kendisine,Üçgün gördüm onu üstüste,Çok sohbet edemedim kendisiyle,
   Bir dua kılmasını istedim benim için,Dua kılacağım dedi senin için,Ülke’de böyle dervişler çok seyrek,Bunlar yetmiş milyondan yekrek,Özleri sözleri tertemiz,Duaları kutlu izleri yomlu,O küçük dervişin adı Ahmed,Mevla verecek ona hikmet,Otuz yıl sonra alacak o icazet,İnsanları irşad edecek şeyh Ahmed.SAMSUN ALİ DUMAN.

  5. ali tuna diyorki;

   Allah teala Kuranı azimüşşanı okuyup anlayalım ve hayat kitabı yapalım diye gönderdi.Yani Kuran-ı Kerim amellerimize yol gösterecek, iyiyi kötüden ayırmamızı sağlayacak apaçık bir kitap olarak Rahman (c.c.) katından indirildi.Fakat maalesef bizler onu okumayı amel edindik, içinde ne yazdığını soranlara, sen anlamazsın ki cevabı verildi.

  6. KalkaN HoldinG diyorki;

   Semtlerin çeşitli yerlerinde afislerinizi veözellikle metro larda boy boy reklamlarinızı görüyoruz, çok mutlu olduk sağolun varolun.

  7. Ali AYTAŞGIN diyorki;

   Ali TUNA kardeşim bir gün olur onu hayatına tatbik eden hafızlarda yetişir inşallah.Şimdi önemli olan hafız talebesi bulmak zamanla anlayan nesilde yetişir, varsın şimdilik anlamadan yetişsinler

  8. Servet Kızılkaya diyorki;

   Allah sayılarını arttırsın emeği geçenlerdende razı olsun İnşallah.

  9. ihsan erkul diyorki;

   hafızlık müesseselerinin bitmediğinin göstergesi olan merasiminizin hayırlara vesile olmasını ALLAH (C.C.)’tan dilerim.
   yolunuz açık olsun.

  10. hikmet aydın diyorki;

   hafızlarımızı yetiştiren hocalarımıztan allah razı olsun bu güzel günde bulun mayı arzu etiyorum sizleri gönülden desdekliyorum başarınızın devamını diliyorum.

  11. Yusuf Işıcık diyorki;

   Aliciğim, hafız yetiştiren bu kardeşlerimiz: “Bırakın Kur’anı anlamayı, tefsir ve meal okumayı! Bunun ne faydası var! Devir Kur’anı ezberleme devridir; başka şeye bakmayın; bizi hafızlık kurtaracaktır!” mı diyorlar?! Ben Ali Tel, İshak Danış gibi yüz akımız olan dünya birincisi hafızlarımızı dinlerken, hem aklen ve zihnen hem de kalben ve ruhen Kur’anın derinliklerine seyehat ediyorum, çok müstefid oluyorum ve elde ettiğim kültürel ve manevi ganimeti bir başka çalışmadan elde edemiyorum. Taş yerinde ağırdır derler; her şeyin yeri başkadır. Allaha emanet ol

    .
  12. bekir aktaş diyorki;

   Böylesine kiymetli çalışmalara gönülden destek verelim inşaallah

  13. vedat köylü diyorki;

   Bu hizmetler ümmeti muhammed in ortak çalışmasıdır hro beraber sahip cikalim inşaallah

  14. Murat KAHRAMAN diyorki;

   Allah razı olsun. Kim ki Allah’ın Kur’anını muhafaza eder, Allah da onu muhafaza eder inşaallah…
   http://www.kahramanmurat.com

  15. emre kocabey diyorki;

   byük gün geldi…

  16. ilyas gökçay diyorki;

   Abdi ipekcide bugün sizlerle gururduydum yüce rabim başarılarınızı herdayim müdayim kılsın allaha emanetolun

  17. Hasan Ulusoy diyorki;

   selamunaleykum.

   dün abdi ipekçide ki mucizelerin videolarını temin etme şansımız varmıdır inşallah.