4+4+4 İle Dindar Bir Gençlik | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

4+4+4 İle Dindar Bir Gençlik


Fotoğraf Galerisi-8

Fatih Medreseleri Umre ziyaretlerine devam ediyor. Umre ziyaretinde Mekke-i Mükerreme şehrinin yirmi beş kilometre güneydoğusunda, haccın farzlarından biri olan vakfenin yapıldığı yer olan Arafat meydanına çıkıldı. Hz. Adem (a.s.) ile Havva validemizin cennetten ayrılıp yeryüzüne indirildikten sonra buluştuğu yerlerde dualar yapıldı.

 

ESKİ HATALARA DÜŞÜLMEMESİ LAZIM

 

Gezi sonrası değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantı da Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin gündeme dair yaptığı açıklamada ülke olarak hem içeride hem dışarıda olmak üzere çok önemli bir süreçten geçildiğini belirterek, elde edilen imkân ve gücün kontrollü kullanılıp rehavet veya yönlendirmelere fırsat vermeyerek konuların üzerinde çalışmalara devam edilmesini temenni ettiklerini ifade ederek Mehmet Akif’in şu şiiriyle bir örnek getirdi; “Tarih tekerrürden ibaret derler amma, ibret alınsaydı hiç tekerrür eder miydi tarih” diyerek ülke konumunun aynı eski hatalara düşmeme konusunda ne kadar önemli bir aşamada olduğuna dikkat çekti ve bu hususta mücadele edenlere destek olunması gerektiğinin altını çizdi.

 

4+4+4 sistemine yapılan eleştiriler üzerine sorulan bir soruya da açıklık getiren Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Bu gün Türkiye’de toplumun hangi kesimiyle konuşursanız konuşun, gençliğimizin sıkıntılı bir döngü içinde olduğu özellikle anne, baba, büyük, küçük, sevgi, saygı, edep ve ahlaki konularda büyük tezatlıklar içinde olduğunu ve bu hareketin kontrolsüz büyük bir gücün sokağa salıverilmesi olduğunu kabul etmeyenimiz yok. Eğer bu konularda hem fikirsek o zaman icraat konusunda da Türkiye olarak hem hal olmamız gerekiyor. Ameliyat olacak kişi ameliyattan korkup doktora ne kadar feryat etse de doktor olayın ciddiyetini bildiğinden hastasının feryadını dinlemez, bizde bugün Türkiye olarak evlatlarımıza ve gençliğimize sahip çıkıp ahlaklı edepli çalışkan ve kıymetli kimseler olabilmesi için tüm feryat ve itirazlara rağmen yapılan bu önemli çalışmalara sahip çıkmak durumundayız, olaya ön yargılı veya inadi bakmayan her vatandaşımızın bu kanaatleri taşıdığına inandıklarını” belirterek sözlerini tamamladı.

 

Yorum yapın