Adalet Muhakkak Tecelli Eder | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Adalet Muhakkak Tecelli Eder


03042011489

Fatih Medreseleri düzenlemiş olduğu 15 günlük dolu dolu geçen Umrenin sonuna yaklaştı. Umre ile alakalı yapılan değerlendirme toplantısında açılış konuşması yapan Merkezi Bölge Müdürlerinden Ahmet Boyaci Hoca Peygamberimizin “Makbul bir Umre diğer bir Umreye kadar aradaki günahlara keffarettir” Hadis-i şerifini hatırlattı.

 

ZİRVE BİR UMRE

Daha sonra Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi çok başarılı ve çok bereketli bir Umre yaşadıklarını istifadenin zirvede olduğunu söyledi. Ziyaret ettikleri bütün kutsal mekânlarda ümmetin huzuru, mutluluğu için ve özellikle zulüm altında olan Suriyeli Müslüman kardeşlerimize çok dua ettiklerini söyledi.

 

HAC KONTENJANININ ARTTIRILMASI

 

Diğer ülkelerin insanlarıyla diyalogda olan Masum Bayraktar Hoca Efendi; Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan’da yaptığı Suriye zirvesinin güzel bir netice ile sonuçlanmasını temenni ettiğini de açıkladı. Ayrıca yapılan bu zirvede Türkiye hacılarının yoğun katılım isteği sebebiyle Hac kontenjanlarının arttırılmasının da masaya yatırılmasının sevindirici bir gelişme olduğunu sözlerine ilave etti.

 

ADALET MUHAKKAK TECELLİ EDER

 

28 Şubat süreci ile alakalı da açıklamada bulunan Genel Başkan; O dönemlerde en büyük baskının kendilerinin de içinde bulunduğu Kur’an müesseselerine yapıldığını ama artık devlet olarak Kur’an hizmetinin karşısında değil, arkasında olunduğunu söyledi. Günümüzde de görüldüğü gibi haksızlığı yapan kim olursa olsun muhakkak bir gün adaletin tecelli ettiğini sözlerine ekledi. Artık yurdumuzda kavga eden bir millet değil dini ve milli değerleriyle barışık yaşayan bir toplumu arzu ettiklerini söyledi.

 

Heyet Kurulu üyelerinden Yasin Başkeser Hoca’nın aşrı şerif okumasıyla değerlendirme toplantısı sona erdi.

Yorum yapın