Allah (c.c.) Katında Gerçek İtibar | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Allah (c.c.) Katında Gerçek İtibar


img_0029

Mustafa İsmet Garibullah Efendi (k.s.) kabri şerifini ziyaret

 

Tarihi ve manevi değerlerimize sahip çıkma adına periyodik aralıklarla geziler düzenleyen Fatih Medreseleri, bu kez Fatih ilçesinde bulunan İsmet Efendi Baba Tekkesini ziyaret etti.  Risale-i Kudsiyye adlı eserin müellifi olan Mustafa İsmet Garibullah Efendinin (k.s.) kabri şerifini ziyaret eden Fatih Merkez kursu öğrencileri Kur’an-ı Kerim okuyarak dua ettiler.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi ziyaret bitiminde, bu tür ziyaretlerin önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Burada metfun büyük zat Mustafa İsmet Garibullah Efendi (k.s.) yaşantısını şekillendirirken Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’i kendisine model olarak almıştı. Eğer bizlerde Allah katında itibarlı olmak istiyorsak, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in örnek hayatını model almalıyız.”

 

Günümüzde model olarak sunulan şeylerin yanlışlığına değinen Genel Başkan, özellikle gençliğimizin gayri İslami hayat tarzına sürüklendiğine değindi. Bu tehlikeli durumun bir an önce önüne geçilmesi gerektiğine vurgu yapan Genel Başkan 4+4+4 eğitim sistemi ile Peygamber Efendimizin hayatının seçmeli ders olarak kabul edilmesinin sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.

 

4+4+4 GENÇLİĞİMİZİN PEYGAMBER İLE TANIŞMASI

 

4+4+4 eğitim reformunun ülkemiz gençliğinin Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ile tanışması için bir fırsat olduğunu hatırlatan Genel Başkan, bu fırsatı çok iyi değerlendirmek gerekir dedi. Genel Başkan ayrıca Peygamber Efendimizin hayatının gençlerimize en doğru ve en güzel şekilde aktarılması için eğitim müfredatının incelikle ve titizlikle hazırlanmasının önemine vurgu yaptı.

 

 

Yorum yapın