Eğitimde Başarı Yoksa Bedeli Cahillikle Ödenir | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Eğitimde Başarı Yoksa Bedeli Cahillikle Ödenir


dsc_000111

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Yeni Duruş Dergisi Heyetini kabul etti. Görüşme esnasında gündemi değerlendiren Sayın Masum Bayraktar Hoca Efendi şu açıklamalarda bulundu; Bildiğiniz üzere yakın zamanda YGS sınavı yapıldı. Sonuçlarını incelediğimiz de sınava katılan 1 milyon 837 bin 344 gencimizden 50 bin 805’i sıfır aldı. Bu çok ciddi bir rakamdır. Aynı zamanda toplum olarak bizim notumuzdur diye düşünüyorum ve soruyorum nedir bunun sebebi? Tabi ki eğitim sistemimizdir. “Özellikle Karma Eğitimdir.” Çünkü gençlerimiz eğitimden daha çok dinimize tabi olarak bir Müslümana yakışmayan duygu ve düşüncelerle aklı ve kalbi meşgulken elbette eğitimde başarısız olacaktır.

 

MEDYA BU İŞİN TETİKÇİSİ

Yeni Duruş Dergisi İmtiyaz Sahibi Musa Savut’un sorduğu bir soru üzerine Genel Başkan; Gençliğimiz maalesef çeşitli dizi ve TV programlarıyla sürekli bu tür duygu ve düşünceler içerisine itiliyor. Hem dünyevi hem de dini eğitiminden geri bırakılıyor. Sonrası vehamet ve cinayet. Bakın bir genç bizim sağlığımız için mücadele eden bir doktorumuzu katletti. Dini eğitimi tam olan bir genç böyle bir cahillik yapar mı? Bunlara ne zaman ciddi çözümler bulacağız.

 

YILLARDIR BUNU ANLATTIK

 

Bizler birer eğitimci olarak yıllardır bunu anlatıyor ve üzerinde çalışıyoruz. Gençliğimizi ve bütün insanlarımızı boş işlerden cahillikten kurtarmak için arkadaşlarımızla projeler icraa ediyoruz. Bunun en yakını her ay Türkiye’nin 8 ilinde yapılan ve 49. suna ulaşılan Örnek Genç Konferanslarımızdır. Bunun gibi birçok proje üretilmeli ve hayata geçirilmelidir. Biz bunun için özel çalışmalara devam edeceğiz.

 

KALİTELİ EĞİTİM, KALİTELİ GENÇLİK VE KALİTELİ TOPLUMDUR

 

Kaliteli bir toplum olmak eğitimde kaliteyi yakalamakla olur. Bunun için de kaliteli bir eğitim sistemi şarttır. Hükümetimiz Eğitim Reformlarına daha çok önem göstermeli ve bunun için muhakkak ahlaki etik göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Yeni Duruş Dergisi Heyeti, Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’den her zaman istifade etmek istediklerini söylediler.

 

Yorum yapın
    1. Talha diyorki;

      Gerçekler bu. ODTÜ’de okuyan ve okulun önde gelen öğrencilerinden biri ile karşılaştım.Her türlü bilgiden konuştu en sonunda dayanamadım sordum.Kelime-i şahadet getirebilirmisin diye, düşündü durdu. Sonuç bilemicem dedi. Ben getireceğini umarak başka birşey diyecektim fakat bende öyle kaldım.