Nice Olmaz Denilenler Başarıldı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Nice Olmaz Denilenler Başarıldı


dsc_0006

Maksat hoşgörü ve kardeşlik ise çare tekdir Rasulullah

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Perşembe günü Bölge müdürleri ile yapılan toplantının ardından dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

 

Geçtiğimiz hafta Aya İrini kilisesinde yapılan tek tanrıya müzik konseri hakkında görüşleri sorulan Masum Bayraktar Hoca Efendi; “İslam dini emir yasakları ile bir bütündür asla taviz verilemez. Bu konu ayet ve hadislerle sabit olduğu gibi hükümler konusunda ise şahsi yorumlara kapalıdır. Biz Müslümanlar gereken şuur ve ciddiyeti göstermezsek maalesef bu gibi tasvip ve tasdik etmediğimiz konularla muhatap olmaya devam ederiz.” dedi.

 

NİCE OLMAZ DENİLENLER BAŞARILDI

 

Konuşmasının devamında; “Aslında bu konuya çok açık bir misal getirmek gerekirse hükümetimizin son 10 yılda ortaya koyduğu iç ve dış politikalar sayesinde nice olmaz denilen meselelerin olabildiğini, kararlılık ve dik duruş sayesinde, özünüzden taviz vermeden hem Türkiye’de hem de dünya bazında nasıl da istenilen prestijli bir konuma gelip ülkemizin saygınlığını artırdığını hep beraber görüyoruz” diye ifade etti.

 

TAVİZSİZ İSLAM ANLAYIŞI

 

Aynı dik duruşu ve tavizsiz İslam anlayışını İslam dininin hüküm ve çizgileri dikkate alınarak çalışmalara yön verilirse Mevlamızın da özel yardımıyla bu konuda da nice olmaz denilen konuların olabildiğini yine hep beraber göreceğiz. Bu konu eleştiriye ve yoruma çok açık bir konudur. Fakat bizim derdimiz polemik çıkarmak değil, çözüm için destek olmalıdır. Bizler Allah’ı takdir ve Efendimizi tasdik etmek için yaratıldık o yüzden bize yakışan insanlar ne der değil, Allah ne der mantığında hareket etmektir.

 

Eğer maksat gerçekten hoşgörü ise o zaman herkesin Efendimizin çatısı altında toplanması gerekmektedir. Çünkü Mevlamız ayeti kerimesinde buyuruyor; “Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik” (Ali İmran 31. Ayet) “Eğer sevdiğinizi iddia ediyorsanız o zaman bana tabi olun” (Enbiya Suresi 107. Ayet) Ayetlerinde bunu çok açık olarak belirtmiştir.

 

Bizim Başbakanımız konuya olan hassasiyetini bundan öncede dile getirdiği gibi gereken tavrını da gerektiği yerde ortaya koymasını bilmiştir.

 

Hal böyleyken bu gibi yaklaşımların Allah katında da halk tabanında da kabul bulamayacağı kanaatindeyiz, diye sözlerini tamamladı.

 

Toplantı Sefaköy ve Kağıthane’de yapılan Hayat Dersi Konferanslarının değerlendirmeleriyle sona erdi.

 

Yorum yapın