Sigara Yasak İçki Serbest | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Sigara Yasak İçki Serbest


ali-riza-bezzaz

Tarihi ve manevi değerlerimize sahip çıkma adına periyodik aralıklarla geziler düzenleyen Fatih Medreseleri, bu kez Bandırma’da Tekke Camii’nin yanında bulunan Ali Rıza Bezzaz Efendi’yi ziyaret etti. Kabri şerifini ziyaret eden öğrenciler Kur’an-ı Kerim okuyarak dua ettiler.
Bandırma’ya giderken tüm İstanbul halkının kullandığı İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) kullanıldı. Ancak İDO’da alkol satışının açık olarak başladığı görüldü. Bu durumdan rahatsız olan vatandaşlarımızın şikâyet ve isteklerini yerine getirmek için İBB Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a ve İDO’ya mail ile durum bildirildi. İDO kısa sürede sorumuza ve isteğimize cevap verdi. Klasik cevap aynen şöyle idi; “İDO özelleşti.”

 

Fatih Medreseleri olarak bizde soruyoruz? Özelleştirme yaparken nüfusunun yüzde 99’u Müslüman olan bir ülke de alkol kullanılan vasıtalarla ulaşım yapmak istemeyen vatandaşlarımızın istekleri, hatta Mevla’mızın istekleri neden göz önünde tutulmadı. Sözleşme yaparken bir şerh konulamaz mıydı? Alkolden hoşnut olanlara yaranmak için gösterilen çaba hoşnut olmayanlara neden gösterilmedi?

 

SİGARA YASAK İÇKİ SERBEST

 

Özelleştirme bahanesi Sn. Kadir Topbaş’a ve İDO’ya hiç yakışmadı. Bizler bu konudan rahatsız olan yurttaşlarımız adına İDO’da Alkol satışının durdurulmasını ve sözleşmenin yenilenmesini hatta alkol sattığı için iptalini istiyoruz. Sigaranın yasak olduğu İDO’da içkinin serbest olmasına bir anlam veremiyoruz. Ayranın ve gazlı içeceklerin bulunduğu buzdolabında içki bulunması çocuklar ve aileler için büyük bir tehlike arz etmektedir. Bütün günahların içki ile başladığı bilinmez mi?

 

İçkiye on lanet vardır

 

1- İçkiyi içene,

2- İçkiyi verene,

3- Ticaret için satın alana,

4- İçkiyi satana,

5- İçki için üzümü sıkana,

6- Sıkılan içkiyi saklayana,

7- İçkiyi içenlere götürene,

8- İçki kabını götüren hamallara,

9- Kaldırıveren yardımcıya,

10- Parasını yiyene.

 

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İDO yetkileri; bu konunun tarafınızda büyük bir önem ve vebal teşkil ettiğini biliyoruz. Bu sebeple Allah ve Resulünün kıymet verdiği İstanbul’umuzdaki bu uygulamanın bir an önce son bulmasını ve bu uygulamayı kaldırdığınız takdirde Mevla’mızın affına ve bereketine tüm İstanbul’un nail olacağını şimdiden görüyoruz. Allah hayırlı çalışmalarınızda başarılarınızın devamını tamamını nasip eylesin.

 

Yorum yapın