Sodes Projesi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Sodes Projesi


img_0082

Fatih Medreseleri olarak her yıl Mayıs’ın ilk haftası 400 kişi ile Türkiye’mizin 81 İl’ine 4’er kişilik gruplar halinde bir haftalığına Emri Bil Maruf’a (İyiliği Emredip Kötülükten Nehy Etme) çıkıldı.

 

Elazığ’da konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi “Bu çalışmayla milyonlarca insanımıza ulaşıp, halkımızın gafletten uyanışına yardımcı olunmaktadır, Elhamdülillah. Bizlere de bu yıl kurada Elazığ çıktı. Elazığ’da çok güzel ve başarılı çalışmalar oldu. Elazığ halkımızın teveccühü bizi ziyadesiyle memnun etti” diye ifade etti.

 

Ayrıca Emri Bil Maruf süresince bir konunun da dikkatlerini çektiğini söyleyen Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Elazığ ve Doğu’daki birçok ilimizde uygulanan sosyal destek fonu (sodes) ilgimizi çekti ve uygulamadan memnun kaldık. Gençliğimizin kahvehanelerden, internet kafe vb. yerlere kütüphane okuma evleri, spor faaliyetleri ve sosyal etkinliklere yönlendirilmesine takdir ile karşılıyoruz. Ancak sodes programının uygulanırken aslına uygun yapılmadığı belli grupların menfaatine yarar sağlamak amacıyla kullanıldığı ve her gruba eşit davranılmadığı hakkındaki şikayetler bize iletildi. Bizler halkımızın bu derdine duyarsız kalmayacağımızı belirterek bu konunun yetkililere ulaştırılması konusunda onlara yardımcı olacağımızı söyledik. Bu sebeple konuyu gündeme getirmiş bulunmaktayız” dedi.

 

Konuşması şöyle devam ettirdi; “Sodes projesinin uygulayıcı ve takipçisi olan yetkililerden bu konunun iyi bir şekilde incelenmesini istiyoruz.”

 

Son olarak Genel Başkan; “Emri Bil Maruf’a katılanlara, katılamayıp da ardımızdan dua edenlere teşekkürlerimizi sunarız. Seneye Mayıs ayında Emri Bil Maruf’a katılmak isteyenler bize ulaşabilirler” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Yorum yapın