Efendi Hazretlerimizin Torunundan Önemli Açıklama | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Efendi Hazretlerimizin Torunundan Önemli Açıklama


Mahmut Efendi Hazretlerimizin torunlarından Abdülhalik Ustaosmanoğlu Hoca son zamanlarda bir takım siyasi çevrelerin sıklıkla dile getirdiği mezhep tartışmalarına tepki göstererek Şia ile Ehlisünnetin aynı kefeye konulmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Dinin siyasetçilerden değil Hoca Efendilerden öğrenilmesi gerektiğine vurgu yapan Ustaosmanoğlu eğer hocalar devlet adamlarına teslim olursa bu din biter dedi.

ŞİA İLE EHLİSÜNNET AYNI KEFEYE KONULAMAZ

Mahmut Efendi Hazretlerimizin muhterem oğlu Abdullah Ustaosmanoğlu’nun kıymetli evladı Abdülhalik Ustaosmanoğlu hoca Şia ile Sünnileri yani ehlisünneti aynı kefeye koymaya çalışan bir takım siyasetçilere tepki göstererek Hz Ebubekir Efendimize, Hz Aişe validemize iftira atanları nasıl sevebiliriz dedi. Ustaosmanoğlu bir bayan bakana yapılan iftiraya tepki gösterenler annemize iftira atanları nasıl normal karşılayabilirler diye sordu?

EHLİSÜNNET DEMEK İSLAM’IN TA KENDİSİDİR

Ehlisünnet demek din demek İslam’ın bizzat kendisidir diyen Hoca Efendi, sevdiklerimizde olsa eğer ehlisünnetin aleyhine bir şeyler yapıyorsa ona hakkı ispat edeceksin çünkü bizim olmazsa olmazımız bu dindir dedi.

DİN SİYASİLERDEN DEĞİL HOCALARDAN ÖĞRENİLİR

Din adamlarının devlet adamlarına teslim olmasının büyük bir tehlike olduğuna vurgu yapan Ustaosmanoğlu, bu dini bize devlet adamları değil din adamları öğretebilir dedi.

Osman Bayraktar hoca ile FM TV ANA HABER her gün 19.00’da.

Yorum yapın