Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Burak Doğan | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Burak Doğan


Burak Doğan hocanın duyguları;

Eğitimimi Fatih Medreselerinde tamamladım, yaklaşık 18 yıldır Fatih Medreselerindeyim. Uzun yıllardan beri süren bu fitneyi çocukluğundan itibaren yaşamış biri olarak, bizlere karşı yapılan eziyet ve zulümleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle neden böyle bir paylaşım yaptığımın altını çizmek gerekirse; Şu anda kamuoyunda Fatih Medreseleri ve Masum Bayraktar Hoca Efendi ve Hocalarımız camiayı karıştırmak isteyen, taşkınlık yapan ve huzursuzluk çıkaran bir kurum kişi veya kişiler olarak gösterilmeye çalışılıyor.

15 yıllık suskunluğun ardından artık şunun bilinmesi lazımdır ki; zulüm yapan, taşkınlık çıkaran, huzursuzluk çıkaran ve camiayı bölen bizler değil! Hatta 15 yıldır zulüm altında olan bizleriz.

Nitekim hafızlık yaptığımız zamanlarda bir takım kurslardaki hocaların hocalık vazifesini bir süreliğine durdurulmuş, ellerine telefonlar ve dosyalarla telefon numaraları verilerek sadece bu numaraları arayıp “Fatih Medreseleri karalama” vazifesi verilmiştir.

Günlerce bu numaralar aranarak “Fatih Medreseleri şöyle, Fatih Medreseleri böyle, Efendi Hazretleri onlar hakkında şöyle buyurdu, böyle buyurdu” diyerek “Onlarda çocuğunuz varsa alın, yardım yapıyorsunuz yapmayın” diye hatta daha da ileri giderek zamanında kendi çocuklarının da okuduğu Fatih Medreselerinde çocuklarınız haşa kafir olarak yetişir diyerek ailelere baskı yapıldı.

Defalarca aranan benim kendi ailem “Biz kurstan memnunuz, sizin anlattıklarınızı çocuklarımız doğrulamıyor, iyice araştırdık Masum hoca da sizin dediğiniz gibi biri değil” dedikleri halde telefonun diğer ucunda kişiler üst makamlarından almış oldukları görevleri gereği defalarca aynı numaraları arayarak baskı yapmaya insanların aklını karıştırmaya devam ettiler.

Ve neticesinde camiayı 15- 16 sene önceden beri bölmeye çalışan bu hoca kisvesindeki kişiler yüzünden onlarca talebenin hafızı yarım kaldı. Medreselerden ayrılması istedikleri talebelere de sahip çıkmadılar. Kimi talebe hafızlığını bitiremedi. Kimi talebenin Arapça eğitimi yarım kaldı hoca olma derecesine gelen binlerce talebe yok olup gitti. İftira ve fitnelerin arasında kalan binlerce veli de bu hocalar daha kendi aralarında kavga ediyorlar benim çocuğumun istikbali ne olacak diyerek çocuğunu medreselerden alıp okullara verdi.

Buna camiada ki onlarca hoca şahittir, ama hepsi sessiz kaldılar.

Bunlar yaşanırken hiç mi vicdanları sızlamadı diye sormak isterdik ama Efendi Hazretlerimizin adını kullanmaktan çekinmeyenler, camianın içinin boşaltılmasına değil vicdanlarının sızlaması kahkahalarla bu vahim olayı izlemişlerdir.

15 yıllık zulüm 5 dakika ile bitmez…

Videolu açıklamalarımıza devam edeceğiz inşallah, Bir sevda yoludur, Fatih Medreseleri diyerek Fatih Medreselerinin gençleri olarak camianın bölünmesine izin vermeyeceğiz ve bu fitnenin bitmesi için var gücümüzle mücadele edeceğiz…

Yorum yapın