Halka Teşekkür, İlgisizliğe Sitem | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Halka Teşekkür, İlgisizliğe Sitem


Fatih Medreseleri,  12 Ağustos 2012 Pazar günü Türkiye’de ve dünyada bir ilk olma özeliği taşıyan 150 Hafız ve 150 Hoca icazet merasimini büyük bir başarı ile gerçekleştirdi. “Türkiye Hafızına Sahip Çıkıyor” sloganıyla duyurulan icazet merasimine halkımızın ilgisi oldukça yoğun oldu. Tüm Türkiye’den gelerek Abdi İpekçi Spor Salonunu dolduran davetliler, unutamayacakları bir güne şahit oldu.

 

Uzak yakın demeden tüm Türkiye’den gelen katılımcılara Teşekkür eden Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, halkımızın sahip çıktığı bu önemli merasime devlet erkânından hiç kimsenin ilgi göstermemesinin ne anlama geldiğini anlamadıklarını söyledi. Kur’an ayı olan Ramazan ayında böylesi muhteşem bir merasimin idarecilerimiz tarafından sahipsiz bırakılmasının büyük bir talihsizlik olduğunu belirten Genel Başkan, geçmişte Kur’an’a sahip çıkmayan idarecilerin ve halkın helak olduğunu hatırlattı.

 

Halkın yüksek teveccühünü kazanan, 150 Hafız ve 150 Hoca icazet merasiminin, Başta Sayın Başbakanımız, Bakanlarımız, Diyanet İşleri Başkanımız ve yerel yönetimlerdeki idarecilerimizin ilgisizliğinin sebebini soran Bayraktar Hoca Efendi, eleştiriye açık olduklarını söyledi. Ayrıca Hoca Efendi ilgisizliğin sebebi eğer organizasyondaki bir eksiklikten kaynaklanıyorsa, eksikliklerin bildirilmesi halinde elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceklerini bildirdi.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, son olarak; Allah katında hiçbir kıymeti olmayan organizasyonların devlet erkânı tarafından desteklenmesine karşın, Allah Kelamının sahipsiz bırakılmasının ülkemiz adına büyük bir kayıp olduğunu söyledi.

 

 

 

Yorum yapın